חדשות

ארגון הבריאות העולמי קורא להמשיך להשתמש בחיסוני אסטרה-זנקה כנגד קורונה (מתוך הודעת חברת AstraZeneca)

23/03/2021

 

ארגון הבריאות העולמי קורא למדינות שונות ברחבי העולם להמשיך במתן חיסונים כנגד נגיף הקורונה שפותחו ע"י חברת אסטרה-זנקה, קריאה המצטרפת לזו של הרשויות האירופאיות והבריטיות לאחר חשש מפני התפתחות קרישי דם עם הטיפול.

 

מארגון הבריאות העולמי נמסר כי הם קוראים למדינות להמשיך להשתמש בחיסון הנ"ל כנגד נגיף הקורונה והדגישו כי מהנתונים הזמינים עולה כי החיסון של חברת אסטרה-זנקה אינו מלווה בעיה משמעותית בסיכון לקרישי דם.

 

הרשויות באירופה ובבריטניה הגיבו כי התועלת של החיסון של חברת אסטרה זנקה עולה על הסיכונים, מה שהוביל מדינות רבות להסיר את המגבלות על מתן החיסונים של חברת אסטרה-זנקה כנגד נגיף הקורונה.

 

החיסון של חברת אסטרה זנקה חשוב במיוחד מאחר ומהווה מעל 90% מהחיסונים הניתנים דרך COVAX. אין ספק כי נגיף הקורונה עלול להיות קטלני והחיסון של חברת אסטרה-זנקה יכול למנוע את הנגיף. עוד חשוב לזכור כי נגיף הקורונה עצמו יכול לגרום קשרית טסיות וספירת טסיות נמוכה.

 

ועדה מייעצות לארגון הבריאות העולמי בנושא בטיחות חיסונים קבעה כי החיסון של חברת אסטרה זנקה הדגים פרופיל סיכון-תועלת חיובי, עם פוטנציאל אדיר למניעת זיהומים והפחתת שיעורי תמותה.

 

הפאנל של ארגון הבריאות העולמי כלל 12 מומחים בלתי-תלויים, אשר נפגשו וירטואלית ובחנו את נתוני הבטיחות מאירופה, בריטניה, הודו ומאגר הנתונים העולמי של ארגון הבריאות העולמי.

 

מתוך הודעת חברת AstraZeneca

 

לידיעה במדסקייפ

 

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<