חדשות

ליצמן בכנס היערכות לחורף : פועלים להקצאת תקציב נוספת ייעודית למבחני תמיכה במחלקות הפנימיות(הודעת משרד הבריאות)

05/12/2019

הודעת משרד הבריאות

 

הכנס התקיים בבית החולים הלל יפה בחדרה והתמקד בעיקר בהערכות המערכת לחורף והתקופה התקציבית הקרובה לאור המצב הפוליטי.

 

סגן שר הבריאות ח”כ יעקב ליצמן:

 

״המחויבות שלנו לציבור החולים אינה תלויה במצב הפוליטי הסבוך. אזרחי ישראל צריכים לקבל מענה רפואי הולם ויעיל, בייחוד בתקופת בחורף שאנו בפתחה. אני מברך את ההיערכות הנכונה של בתי החולים שהיא הכרחית וחשובה למערכת הבריאות. על אף אי הוודאות הפוליטית אנו נערכים ופועלים בכל דרך לקראת הקצאת תוספת תקציב ייעודית למבחני תמיכה למחלקות הפנימיות

 

הציגו את הנושאים בכנס: מנכ״ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב ששוחח על ההיבטים התקציביים הקרובים, ראש חטיבת רפואה במשרד ד״ר ורד עזרא  שדיברה על חוזר החורף, פרופ׳ רן טור כספא (בתמונה)  שהציג את מסקנות ועדת הפנימיות. המשרד הציג את הצעדים הראשונים ליישום הדוח, בהם פרסום התמיכה לפתיחת מיטות אשפוז המשכי (גריאטריה פעילה), ובמקביל - המשרד מגבש צעדי תמיכה ייעודית במחלקות הפנימיות, הצטיידות ועוד.

 

כמו כן הציגו מודלים חדשניים לשיפור הטיפול והפחתת העומסים והאשפוזים החוזרים ד״ר מסעד ברהום מנהל המרכז הרפואי לגליל בנהריה, ד״ר אבי ויסמן סגן מנהל הקריה הרפואית רמבם,

ד״ר זיו רוזנבוים, מנהל המרכז הרפואי העמק בעפולה, ד״ר יפה אשור סגנית מנהל המרכז הרפואי סורוקה. ד״ר סיגל ליברנט טאוב ראש אגף רפואה במשרד הבריאות, הציגה את הצעדים שמיישמת חטיבת הרפואה כדי לסייע לבתי החולים בחודשי החורף.

 

הדיון היה פתוח, ויצר שיח ער מצד מנהלי בתי החולים והמשתתפים השונים.

 

מנכל המשרד סיכם ואמר שהתקופה הקרובה מצריכה מעמידה לפתחנו אתגרים משמעותיים, אך עלינו לפעול בנחישות כדי להתמודד עם האתגרים ולקדם שיח של יכולות ומצוינות. עלינו לפעול בתיאום ובעבודה משותפת כדי להצליח.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<