חדשות

עדויות נוספות תומכות בטיפול ב-Dupilumab בחולים עם אסתמה בדרגה מתונה-עד-חמורה (Curr Ther Res Clin Exp)

15/01/2020

 

טיפול משולב ב- Dupilumab(דופיקסנט) עם ביתא-אגוניסטים ארוכי-טווח ומשאפי קורטיקוסטרואידים הוביל לשיפור התוצאות הקליניות ואיכות החיים של חולים עם אסתמה בדרגה בינונית-עד-חמורה, כך עולה מתוצאות סקירה חדשה שפורסמו בכתב העת Current Therapeutic Research, Clinical and Experimental.

 

לאור המגבלות של הטפולים התרופתיים הקיימים לאסתמה בדרגה בינונית-עד-חמורה, לצד תופעות הלוואי הפוטנציאליות של התכשירים השונים, הושקעו מאמצים רבים בפיתוח תרופות המכוונות כנגד אינטרלויקינים, להם השפעה על תהליכי דלקת בפתוגנזה של אסתמה. Dupilumab הינו נוגדן הומאני חד-שבטי, המכוון כנגד IL-4Rα ואושר ע"י מנהל המזון והתרופות האמריקאי באוקטובר 2018. ל- Dupilumab פעילות משולבת כנגד קולטני IL-13 ו-IL-4 ולכן הינו יעיל בטיפול באסתמה.

 

במאמר הנוכחי ביקשו החוקרים לסקור את פרופיל היעילות והבטיחות של Dupilumab בטיפול באסתמה בדרגה בינונית-עד-חמורה. הם השלימו סקירה שיטתית במאגרי PubMed, Cochrane Library, Embase ו-ClinicalTrials.gov לזיהוי מחקרים אקראיים ומבוקרים שהשוו בין פלסבו ובין Dupilumab בחולים עם אסתמה לא-מאוזנת.

 

מהנתונים בספרות עולה כי תוספת Dupilumab לטיפול קונבנציונאלי הובילה לשיפור מדדי FEV1 (Forced Expiratory Volume in 1 second) ולהפחתת הסיכון להתלקחות אסתמה חמורה. לא תועדו הבדלים משמעותיים בהיארעות אירועים חריגים/תופעות לוואי בעקבות הטיפול התרופתי בין מטופלים ב- Dupilumab ובין קבוצת הפלסבו, פרט לשיעורים גבוהים יותר של תגובות באתר הזריקה בקבוצת הטיפול הפעיל.

 

החוקרים כותבים כי למרות של- Dupilumab חשיבות מבטיחה בטיפול בחולי אסתמה, מחקרים נוספים צפויים לסייע בהבנת היעילות והבטיחות של הטפול בטווח הארוך, נתונים העשויים לסייע בהגדלת היקף השימוש באפשרות זו.

 

Curr Ther Res Clin Exp. 2019;91:45–51

 

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<