חדשות

האיגוד לרפואה פנימית : הפנימיות מוכנות להתמודד עם הקורונה אם תגיע, אבל בינתיים חשוב מאוד ליישם את המלצות ועדת טור כספא

11/02/2020

על רקע האזהרות והחששות להגעת וירוס הקורונה לישראל, מפרסם האיגוד לרפואה פנימית ההודעה הבאה:

מוכנים לקורונה?
 
"אנחנו כאן כול השנה. עושים את עבודתנו, ערוכים ומתורגלים". 
 
למעלה מ- 600 חולים!  עם חיידקים עמידים, זיהומים ומחלות מדבקות מאושפזים כעת במחלקות הפנימיות, מוסרים באיגוד לרפואה פנימית בהסתדרות הרפואית. 
"למעלה מ- 3000 מאושפזים שוכבים כעת אצלנו במחלקות ובמסדרונות"

הבשורה הטובה: "אנחנו יודעים למנוע הדבקות באמצעות בידוד מוקפד וטיפול רפואי נכון*. *אנחנו יודעים לתת רפואה ראויה למאושפזים.  
*אבל טוב שסוף סוף נזכרו גם הפוליטיקאים לעסוק במצבנו. עכשיו, בבקשה תתקדמו עם דו"ח טור כספא לשיפור הרפואה הפנימית", מבקשים באיגוד.

לקראת סבב הבחירות השלישי, שבו מערכת הבריאות ניצבת סוף סוף במרכז סדר היום הפוליטי, מפרסם האיגוד לרפואה פנימית כי יותר מ- 600 איש מאושפזים במחלקות הפנימיות עם מחלות מדבקות ועם חיידקים עמידים, ששמותיהם אינם מוכרים לציבור הרחב​ (למשל: MRSA​ ​ סטפילוקוקוס זהוב עמיד למתיצילין , או חיידק ה- VRE Vancomycin Resistant Enterococci​)

 "מדובר בחולים, שמגיעים אלינו לבידוד ומאושפזים, גם ברגע זה, עם מחלות, דוגמת: שפעת, חצבת, הרפס זוסטר מפושט ושחפת, או חולים שמסיבות רפואיות שונות ניכרת אצלם קריסה במערכת החיסונית. הם מפתחים חיידקים עמידים בפני אנטיביוטיקה ובפני טיפול תרופתי".​

"הקושי הלוגיסטי מורכב", מסבירים באיגוד.

 "מורכב, אבל אנו מתורגלים. למרות הצפיפות במחלקות ותפוסת היתר, אנחנו מבודדים חולים מדבקים אלו בחדרים נפרדים. מה שאומר בצד אחר, שיש פחות חדרים ופחות מקום למאושפזים האחרים, שאותם עלינו לדחוס בחדרים הרגילים (או להשכיב במסדרונות). הקושי אינו רק בתנאי המלונאות, אלא גם בחובתנו כצוות רפואי להקפיד הקפדה יתירה על אמצעי הגנה מרביים מפני הדבקות. כפפות, החלפת חלוקים​ בחדרים בהם שוכבים החולים המדבקים, מסיכות לפנים ועוד. ההקפדה הזו מחייבת זמן היערכות - לפני כניסה לחדרי החולים הללו, ועם היציאה מהם. זה אמנם מורכב וקשה במהלך ימים עמוסים וריבוי חולים, אבל אנחנו עומדים בכך".

באיגוד מברכים על כך שבסבב הבחירות השלישי סוף סוף ניצבת מערכת הבריאות על סדר היום של חלק מהמפלגות, וקוראים לגורמים הפוליטים לא להמציא מחדש את הגלגל.

"אשתקד ישבה ועדה מטעם משרדי הבריאות והאוצר. בחנה את תנאי האשפוז, וקיבלה החלטות דרמטיות לשיפור הרפואה הפנימית", אומרים באיגוד.

 "אלא שאין הצדקה להמתין לבחירות. כול יום שעובר הוא פספוס ובזבוז. אנו קוראים למשרדי הבריאות והאוצר ולראש הממשלה לא להמתין לממשלה שתקום, או לביאת המשיח, אלא להתחיל כבר היום לממש את מסקנות ועדת טור כספא, כדי להרחיב, מצד אחד את המחלקות ולאפשר תנאי אשפוז פחות קשים (גם לחולים שבבידוד), ומצד שני, להגדיל את מצבת כוח האדם, שמתמודדת עם התחלואה הרבה והמורכבת.

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני