חדשות

גם יו''ר הר''י מצטרף ליו''ר האיגוד לרפואה פנימית ומביע הסתייגות מטיוטת נייר העמדה של משרד הבריאות והמועצה לביואתיקה על קריטריונים להעדפת מתן טיפול לחולי קורונה קשים

20/04/2020

מאת מערכת אי-מד

בהמשך להודעה שפרסם אמש יו"ר האיגוד לרפואה פנימית על הסתייגותו מטיוטת נייר העמדה של משרד הבריאות והמועצה לביואתיקה, גם יו''ר הר''י מודיע היום על הסתייגותו. להלן ההודעה שפרסם פרופ ציון חגי (בתמונה) , יו''ר ההסתדרות הרפואית בישראל: כרופא וכיור ההסתדרות הרפואית אני מסתייג באופן ברור מכל התייחסות לאפליה בין מטופלים

״קבלתי לידי את הטיוטה של ניר העמדה של משרד הבריאות המועצה לביואתיקה והלשכה לאתיקה  בדבר עדיפויות להנשמה במצב קיצון .

כרופא וכיור הרי אני מסתייג באופן ברור מכל התייחסות לאפליה בין מטופלים וכל התייחסות שאינה רפואית מקצועית אסור לה שתהיה חלק מהשיקולים בבואנו לתת טיפול רפואי .

אסור שישתמע ואפילו ברמז הדק ביותר שאנחנו מוכנים לקבל קריטריון המבוסס על נידות ועל מוגבלות או על יכולת לעבוד  והוא יהווה בסיס או משקל לזכאות לטיפול כזה או אחר הדבר נוגד את הערכים שלנו כרופאים.
חשוב לציין שרופאים פועלים לילות כימים להצלת מטופלים .מטופלים עם מגבלות או בקבוצות סיכון מחייב אותנו ליתר תשומת לב וחלילה שמשהו יחשוב שהם נטל או פחות חשובים.
הוריתי להחזיר את טיוטת נייר העמדה למשרד הבריאות על מנת לקיים דיון חוזר ולבצע את התיקונים הנדרשים .

הערת המערכת:  ראשית יש להמשיך לקוות שהדיון הזה יישאר תיאורטי לחלוטין. נראה שבמידה וקיים מחסור במשאבים הקריטריון הנכון הוא, בדומה לזה שמנחה צוותי רפואה הנמצאים בתנאי מלחמה, ושיש באמת צורך לבצע תיעדוף , הוא סיכויי הצלחת הטיפול בהנשמה או ECMO או כל אמצעי אחר שנמצא במחסור, ללא קשר לגיל, מין וכד', וכמובן גם העדפת המטופל במידה וידועה.  

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<