חדשות

על אף הסתמנות אפשרית של התמתנות בהדבקה ובתחלואה צוות הברומטר מתריע על עומס גובר והולך במחלקות הקורונה

04/10/2020

מאת מערכת אי-מד

אל מול הנתונים שמצביעים אולי על אפשרוית של התמתנות בהדבקה ובתחלואה (2557 מאומתים חדשים אמש, ירידה של 11% בדיקות חיוביות) וירידה קלה במספר החולים הקשים ל-830 , המורכבת גם מירידה במספר החולים הקשים החדשים ל-63 אמש, כפי שניתן לראות כאן בדו"ח היומי של המרכז לידע ומידע 

מתריע היום צוות הברומטר של פרופ' גמזו, ע"פ דיווח בדהמרקר, על מצוקה קשה וגוברת בבתי החולים לרבות עומס קשה על חדרי המיון ומחלקות הקורונה, ובנוסף, כישלון בניסיון לוויסות חולים קשים ע"י העברתם מבתי חולים עמוסים וקטנים יותר (בצפון בעיקר) למרכזי על גדולים ופנויים יותר במרכז. כתוצאה מכך הצוותים ביחידות לטיפול נמרץ נמצאים בשחיקה המוגדרת כמסוכנת.

מחברי הדו"ח מציינים כי "היקף התחלואה, התמותה ומספר המאושפזים ממשיך לעלות ובהתאם גוברים העומסים בבתי החולים". יש אמנם ע"פ הדו"ח התייצבות בעלייה בתחלואה בחברה הערבית, אך במקביל "בתי החולים במרכז ובירושלים ממשיכים בעלייה חדה בתפוסות ובעומסים".

עוד מציין הדו"ח כי "בשבוע האחרון עלה העומס על המיון, מחלקות טיפול נמרץ ופנימית קורונה עקב העלייה בתחלואה ובאשפוז חולי קורונה, ובמקביל יש עלייה בצוות מאומת ומבודד שנגרע מסידור העבודה - מה שמכביד עוד יותר על הצוותים העובדים".

כמו כן, מתריעים מחברי הדו"ח כי בשל הצורך להוסיף מיטות אשפוז לחולי קורונה הדבר גורם לצמצום בזמינות מיטות אשפוז במחלקות הפנימיות, טיפול נמרץ כללי,  ובמחלקות אחרות, לרבות חדרי ניתוח, וצמצום שירותים אמבולטורים. 

העומס בחדרי הטיפול נמרץ קורונה גורם גם לכך שמאושפזי קורונה הזקוקים לטיפול נמרץ מתאשפזים בפנימיות קורונה, כשמומחי הטיפול הנמרץ משמשים כיועצים. החשש של מחברי הדו"ח שמצב זה המוכר מעונת החורף צפוי אף להחמיר בשל העלייה בחולים הקריטיים.

מחברי הדו"ח גם מתריעים על מחסור במיטות בבתי החולים הגריאטריים שאמורים לקלוט מטופלים בכדי להקל על העומס, דבר שמגביר עוד יותר את העומס.  

צוות הברומטר ממליץ על גיוס של כוחות עזר לצוותים בהקדם האפשרי, עוד לפני הכניסה לחורף, לרבות רופאים בוגרי חו"ל או כאלה שממתינים לבחינות ההסמכה, סטאז'רים אשר יוכלו לשמש כעוזרי רופאים ופראמדיקים בכדי להפחית על העומס של הצוותים הרפואיים והסיעודיים.

לדיווח בדהמרקר

 

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<