חדשות

מומחים טוענים כי חסינות העדר גישה מסוכנת ולא-מבוססת להגנה מפני נגיף הקורונה (Lancet)

16/10/2020

 

המחאה המדעי כנגד ההצעה להתבסס על חסינות העדר (Herd Immunity) כנגד מגפת הקורונה ממשיכה לגבור. כעת, במכתב פתוח שפורסם בכתב העת The Lancet ועליו חתומים למעלה מ-80 מומחים נטען כי הגישה הקוראת לחסינות העדר הינה רעיון מופרך ומסוכן, אשר אינו מבוסס על עדויות מדעיות.

 

המכתב החדש התפרסם בתגובה להצהרה מארצות הברית אשר הוכנה ע"י קבוצת מומחים וקראה להתיר התפשטות של נגיף הקורונה בקרב אוכלוסיות פחות פגיעות, תוך הגנה סלקטיבית על האוכלוסיות הפגיעות, כגישה להתמודדות עם המגפה.

 

מאז פרסום הצהרה זו, רבים הביעו עמדתם כנגד דעת המומחים ובמכתב הנוכחי טוענת קבוצת המומחים מנגד כי גישה זו התומכת בהתרת התפשטות הנגיף לא תוביל לסיום המגפה, אלא להישנות מגפות, כפי שאירע בעבר עם מספר מחלות זיהומיות, טרם פיתוח חיסונים יעילים.

 

מעדויות אמפיריות ממדינות רבות עולה כי לא ניתן להגביל בצורה לא-מבוקרת התפרצויות לחלקים מסוימים באוכלוסיה. במקום זאת, נדרשים אמצעים יעילים לדיכוי ובקרת הדבקה, אשר ניתנים ליישום נרחב. בטווח הקצר יש מקום להמשך ההגבלות במטרה להפחית את ההדבקה ולתקן את מערכות התגובה הלא יעילות כנגד המגפה ולדכא את היקף התחלואה על-רקע נגיף הקורונה.

 

The Lancet 2020

 

לידיעה במדסקייפ

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<