הרצאות מצגות

עדכונים ''חמים'' מהפורומים ב-emed healthclub

19/06/2009

לפני כשנה הקמנו, בתמיכת ושיתוף חברת יוניליבר את אתר emed healthclub . המטרה הייתה לרכז באתר זה דיונים אינטרקטיביים בין אנשי מקצוע בכל התחומים הנמצאים בטווח שבין רפואה לתזונה.

נראה כיום, שהפעילות באתר emed healthclub נמשכת בתנופה. מהדיווחים הסטטיטיים אנו רואים שאלפי רופאים ותזונאים מבקרים באתר מידי חודש.

מס' השאלות בפורומים (פורום תזונה כללי ופורום תזונת ילדים) גדל מחודש לחודש, ונראה שלקבוצה לא מבוטלת של אנשי מקצוע, הן רופאים והן תזונאים, האתר משמש מקור לבירורים ושאלות מקצועיות.

את הפורומים מנהלת במקצועיות ומסירות רבה ד"ר סיגל אילת, תזונאית ואפידמיולוגית, העונה לשאלות המקצועיות העולות באתר במישרין או באמצעות הפעלת מומחים נוספים בתחומים רלבנטים שונים.

ביקשנו מד"ר אילת להעביר התרשמותה מההתפתחויות בפורומים:

אם בחודשים קודמים היה עניין רב באומגה-3, הרי שבתקופה האחרונה, מה שמאפיין את רוב הפניות הוא הגיוון הרב שלהן. אני רוצה לציין במיוחד כמה שאלות מעניינות מהימים האחרונים:
למשל: השאלה על זנגביל :
 • שלום רב, האם אפשר במקום כדור לצרוך את התבלין עצמו בתוך מזון או שהוא מאבד מהאפקט שלו בבישול ? בהמשך לכתבה : האם זנגביל באמת מסייע להפחתת בחילות בזמן טיפול כימותרפי ? (מתוך כנס ה-ASCO 2009)  , התשובה ניתנה ע"י פרופ' זוהרה יניב-בכרך : כן, אפשר לצרוך את התבלין במזון, ולדעת מומחים זה אפילו עדיף! אבל בלי בישול, כלומר אם אפשר מבחינה קולינרית להוסיף את התבלין בסוף ולא לחשוף אותו לחימום זה עדיף.
  תלוי על מה המדובר!
 •  או השאלה על ויטמין E ואלצהיימר :  שלום, בהתייחסות למחקר מינון גבוה של ויטמין E מאט הידרדרות תפקודית במחלת אלצהיימר  האם ידוע מה הסיבה שמינון גבוה של ויטמין E מעלה תמותה ? והתשובה במקרה זה הייתה שלי:

  כנראה שמדובר באיזומר של ויטמין E או במולקולה עם קצה שונה במבנהו מהויטמין הטבעי.
  אני מזמינה אותך לקרוא את הפוסט שלי בנושא:
  http://cafe.themarker.com/view.php?t=722177
  כתבתי על הנושא הזה בהרחבה גם בפורום זה. העלית לי רעיון, לבקש מאנשי הפורום אפשרות למיון הנושאים לפי מילות מפתח. אז תודה גם לך.

 •  השאלה על קואנזים Q10 : בקשר למחקר זה קואנזים Q10 משפר תפקוד אנדותל בסוכרתיים המטופלים בסטטינים (מתוך Diabetes Care)  ה-Q10 משפר תפקוד אנדותל בחולים סוכרתיים שנוטלים סטטינים, שאלתי היא הם יש איזשהו ארגון רפואי עולמי מוכר אשר ממליץ למטופלים הנוטלים סטטינים להשתמש ב-Q10 ? אני שומע מעמיתי דעות סותרות לגבי מידת היעילות והמטופלים בהחלט מתעניינים בכך , במיוחד אלה הסובלים מכאבי שרירים ולמרות הנטייה לאמר להם שאם לא יועיל גם לא ייזיק השאלה אם כבר יש המלצות/הנחיות.
 • ועוד...
היתה התעוררות גם בנוגע לתזונת ילדים ועלו שאלות מעניינות בנושא:
כריתת שקדים והשמנה,אבנורמליות לבבית בילדים עם סוכרת מסוג 1 וגם פרהביוטיקה .
 
מערכת emed healthclub מזמינה את אנשי המקצוע לעשות שימוש באתר אם באמצעות בירור שאלות ונושאים המעסיקים אותכם הקשורים לקשר בין תזונה לרפואה. ניתן אף להעלות מקרים ספציפיים לדיון והתייעצות, ומנהלת הפורום, ד"ר סיגל אילת, ביחד עם צוות מומחים מתחומי הקרדיולוגיה והאפידמיולוגיה ישמחו להתייחס לשאלות ולמקרים.
בנוסף, ניתן להציג גם באתר הצגות מקרים, סקירות או רשימות בתחום.
 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<