הודעות אירגונים

השביתה במכבידנט בדרך ליומה הרביעי. מכבידנט מבקשת להודיע על היתכנות שיבושים במתן הטיפול לאור שביתה עליה הכריזה ההסתדרות הלאומית.

08/11/2015

הודעת ההסתדרות הלאומית:

השביתה במכבי דנט בדרך ליומה הרביעי.

העיצומים מחריפים – ממחר ייסגרו כל חדרי הניתוח. השביתה, שנכנסת ליומה הרביעי כוללת את כל 50 סניפי מכבידנט בכל רחבי הארץ.

ביום שישי 6.11 פתחו עובדי מכבידנט בשביתה בכ 50 מהמרפאות לשם השגת מטרותיהם: ביטחון תעסוקתי לאורך שנים, תנאי עבודה מיטביים ותנאי שכר מהם יוכלו להתקיים ולקיים את משפחתם בכבוד.

השביתה, שנכנסת ליומה הרביעי, תכלול החל ממחר את חדרי הניתוח של רשת מרפאות השיניים ואת מרכזי הרפואה הדחופה שלה.

לימור הראל פייגנבוים, יו"ר ועד העובדים: "השביתה לא תיפסק עד שיושגו מטרותינו. העובדים נחושים להמשיך במאבק ללא פשרות וזאת עד אשר הנהלת מכבי דנט תבין שהגיע הזמן להתייחס לעובדים בכלל וועד העובדים בפרט בכבוד הראוי".

בימים הקרובים צפויים העובדים להחריף את מאבקם.

תגובת מכבידנט:

"אנו עושים כל שניתן בכדי לעדכן את הלקוחות מבעוד מועד ולהעניק את מירב המידע", אומר דורון תומר, מנכ"ל מכבידנט. "אנו נפנה באופן יזום ללקוחות לצורך עדכון בכל מקרה אפשרי, ואנו נערכים להעניק פתרונות לצורכי רפואה שיניים דחופה. כמו כן, מוקד מכבידנט תוגבר ויציע מענה ללקוחות".

במכבידנט מצרים על שההסתדרות הלאומית בחרה בדרכי שביתה ואיומים, מבלי שהסכימה לדון בהצעה המפורטת שהציעה הנהלת מכבידנט מייד עם תחילת המו"מ. ההצעה כוללת שינויים משמעותיים בתנאי העבודה של כלל עובדי החברה. "הנהלת מכבידנט הדגישה מהרגע הראשון כי היא מכבדת את זכות עובדיה להתאגד ואף הכינה מסמך כלכלי מפורט הכולל הצעות מרחיקות לכת בתנאי העובדים. לצערנו, וועד העובדים וההסתדרות הלאומית בחרו שלא לדון במסמך שיכול היה להשפיע על 2000 עובדי הרשת ובמקום זה להתמקד במחלוקת בגין החרגת מנהלי החברה מן ההסכם הקיבוצי המתגבש. החרגת דרג הניהול מהמו"מ על הסכם קיבוצי הוא דבר מקובל ולגיטימי הקיים גם בשירות המדינה", מוסיפים במכבידנט.

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<