חדשות

ארגון הבריאות העולמי מעדכן כי עדיין אין טיפול יעיל כנגד נגיף ה-Coronavirus (מתוך הודעת ה-WHO)

10/02/2020

 

ארגון הבריאות העולמי (World Health Organization) המעיט בערך הדיווחים בתקשורת לפיהן חלה פריצת דרך עם גילוי תרופות לטיפול בחולים שנדבקו בנגיף ה-Coronavirus החדש, אשר גרם למגיפה בסין והתפשט למעל 20 מדינות ברחבי העולם.

 

חוקרים מסרו לרשת טלוויזיה סינית כי הם זיהו תרופה יעילה כנגד הנגיף, בעוד שברשת Sky News הבריטית סיפרו חוקרים על פריצת דרך משמעותית בפיתוח חיסון כנגד הנגיף. מחירי השמן זינקו בעקבות הדיווחים.

 

בתגובה לדיווחים אלו, מארגון הבריאות העולמי נמס כי אין טיפולים יעילים כנגד הזיהום החדש וכי המלצת הארגון היא להשלים מחקר אקראי ומבוקר להערכת בטיחות ויעילות.

 

תהליך פיתוח ובחינת תרופות או חיסונים כנגד פתוגן חדש לרוב דורש שנים רבות ולעיתים קרובות רווי כשלים ועיכובים. גם בקצב המואץ המתאפשר הודות לטכנולוגיות החדשות, לכל המוקדם ניתן יהיה להתחיל בניסויים ראשונים בבני אדם להערכת חיסון כנגד הנגיף בחודש יוני הקרוב.

 

רופאים בוחנים דרכים לטפל בחולים שנדבקו בנגיף החדש וצפויים לנסות תכשירים אנטי-ויראליים המאושרים לשימוש כנגד נגיפים אחרים, במטרה לבחון את התועלת של התערבויות אלו, כמו גם לבחון תרופות אנטי-ויראליות אפשריות המצויות עדיין בשלבי פיתוח.

 

מחברת Gilead מארצות הברית נמסר כי היא החלה במחקרים קליניים של חולים בסין שנדבקו בנגיף החדש, עם תרופה ניסיונית בשם Remdesivir, אך הם הדגישו כי מדובר בעבודה ניסיונית בשלב זה וכי לא מדובר בתכשיר המאושר לשימוש בעולם.

 

מחברת Gilead נמסר כי הם הגבירו את ייצור Remdesivir על-מנת לייצר מאגרים העשויים לשמש להתפרצויות מחלה נגיפית בעתיד. הם עושים זאת עוד לפני שיש מידע אודות הבטיחות והיעילות של הטיפול כנגד הנגיף החדש.

 

מתוך הודעת ה-WHO

 

לידיעה במדסקייפ

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני