חדשות

עדכון בוקר 8/4 מצביע על המשך עליה מתונה במספר המקרים וירידה בקצב הגידול, אך עלייה משמעותית של 20% ביום אחד במספר הנפטרים

08/04/2020

תמונת המצב לבוקר ה-8/4 לפניכם . כפי שניתן לראות ביממה האחרונה עליה קלה (4.4%+)במספר החיוביים לנגיף , ירידה של 4% במספר החולים הקשים, אך עלייה מטרידה של 20.4% במספר הנפטרים שהגיע כבר ל-71 . עם זאת שיעורי התמותה מסך המקרים ולמיליון נפש בישראל הם עדיין מהנמוכים בעולם המערבי.

על בסיס הפרמטרים הנוכחיים הצפי לשבועות הקרובים הוא לכמות חולים קשים של מתחת ל-1000 . יש לקוות שההחלטות האחרונות של ריכוז מאמץ במוקדי התפרצות של אוכלוסייה בסיכון גבוה לסיבוכים (בתי האבות, דיור מוגן ומוסדות סיעודיים) של בדיקת כל הדיירים  והעובדים במקרה שמתגלה חולה, יאפשר איתור מוקדם ומניעת המשך הדבקה בריכוזים אלה, שכפי שאפשר לראות מפרופיל מקרי המוות מהווה את הרוב המכריע.

למצגת הנתונים המלאה

באתר הארץ מוצגים מספר נתונים וגרפים השוואתיים מעניינים המנתחים מגמות ואת מצבה היחסי של ישראל , כולל השוואת מספר הבדיקות למיליון נפש, שאכן מראה שעם כל הביקורת הקטלנית של התקשורת על משרד הבריאות בנושא זה, ישראל היא באמת אחת המובילות בעולם במספר הבדיקות לנפש.  הדיווח מהבוקר על הגעת מלאי גדול מאוד של ראגנטים שהיוו את צוואר הבקבוק בימים האחרונים צפוי להוביל להגדלה משמעותית של מספר הבדיקות, מה שיאפשר איתור מוקדם וקבלת תמונה מודיעינית רחבה יותר. לכך יש לקוות תתווספנה בקרוב גם הבדיקות הסרולוגיות (שעדיין לא בשימוש מכיוון שלא נמצאו כמהירות ואמינות מספיק) שתוספנה מידע חשוב על רמת "התחסנות העדר" ותסייענה בתכנון החזרה ההדרגתית והמבוקרת לשגרה. עם זאת נראה שכעת ברור לכולם שגם בתכנון החזרה לשגרה יש צורך בהמשך ריכוז מאמץ בהגנה וניטור ממוקדים באוכלוסייה שבסיכון שצריכה לכלול לא רק את דיירי בתי האבות אלא גם אוכלוסייה קשישה בקהילה ואנשים עם מחלות רקע משמעותיות.   

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני