חדשות

לקראת התחלת מבצע החיסונים ב-20/12 עליה בכל מדדי ההדבקה והתחלואה (למעט תמותה) בארץ לצד המשך שברית שיאי תמותה יומיים באירופה ובארה''ב

17/12/2020

מאת מערכת אי-מד

נתוני ההדבקה והתחלואה ממשיכים לעלות. ע"פ דו''ח מגן ישראל  מקדם ההדבקה עלה ל-1.23 , עם עלייה חדה במקדם של המגזר החרדי, עלייה גם בשיעור הבדיקות החיוביות ובמספר החולים הקשים. גם מבחינת מדדי ההתפשטות של הרמזור נראית שההתפרצות מתרחבת גם גאוגרפית. הנתון היחידי, בינתיים, שהוא יציב הוא מספר המתים העומד על כ-10 ביום.

מקדם הדבקה מגזרי

חולים קשים:

מדדי רמזור

אגף המודיעין מסכם את הדו"ח היומי שלו כך :

  • מספר הנדבקים במגמת עלייה ברורה - יותר מ-3,000 מאומתים חדשים וכ-2,100 בממוצע שבועי , לצד עלייה גם בשיעור החיוביים (קרוב ל-4% ,ללא בדיקות סקר) 
  •  בהינתן ערכו הנוכחי של מקדם ההדבקה , צפוי מספר המאומתים לעלות לכ-2500 ליום בממוצע שבועי, ייתכן כבר תוך מספר ימים.
  •  בשבועיים האחרונים מזוהה עלייה גם במספר החולים החדשים במצב קשה - מגמה אשר ככל הנראה צפויה להימשך
  • בעולם - גל התחלואה ממשיך להכות באירופה (יותר מ-800 מתים ביממה האחרונה באיטליה ובגרמניה, ויותר מ-5,000 ביבשת כולה) ובארה"ב (3,000 מתים ביממה החולפת).
  • בה בעת, הסתיים השבוע הראשון למבצע החיסונים בבריטניה, ובו חוסנו קרוב ל-140 אלף איש (פי 7 לערך מהמתחסנים בניסויי הבטיחות של חברת פייזר).

הערת המערכת: הסגר או הריסון המהודק נראים כרגע כבלתי נמנעים, ונראה שהמאמצים הממוקדים והדיפרנציאליים אינם מספקים. אם אכן זה המצב, נראה שיהיה נכון  להפעיל ההחמרות מוקדם מאשר מאוחר ובכך אולי , ביחד עם מבצע החיסונים שגם יוכל להשפיע על רמת ההדבקה והתחלואה בתוך כחודש-חודשיים, לקצר את הסגר/ריסון מהודק הבא.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<