חדשות

חיסון ה-mRNA-1273 של מודרנה שזכה להמלצת הוועדה המייעצת של ה-FDA יכול להישלח באופן מקומי בתנאים מבוקרים ובמצב נוזלי בטמפרטורה של 2-8°C.

18/12/2020

ע"פ הודעת חברת מודרנה, שאמש קיבלה את ההמלצה של הוועדה המייעצת של ה-FDA לאישור חירום, החיסון שפותח על ידה, ה- mRNA-1273 יכול להישלח באופן מקומי בתנאים מבוקרים ובמצב נוזלי בטמפרטורה של 2-8°C.

 עדכון חשוב זה יקל על הפצת החיסון למקומות נגישים פחות. בנוסף לכך, הנציבות האירופית מימשה אופציה להזמנת 80 מיליון מנות נוספות של החיסון ל-COVID-19 של מודרנה ראו ההודעה לעיתונות המצ"ב.

 

 

  • עדכון באשר לשילוח וטמפרטורה

מודרנה עדכנה את נהלי הטיפול וההפצה שלה ל-mRNA-1273 אשר כוללים מעתה הפצה מקומית בתנאים מבוקרים במצב נוזלי ובטמפרטורה של 2-8°C. עדכון חשוב זה מקל על הנטל הלוגיסטי הכרוך בשינוע החיסון לאזורים מרוחקים יותר ומבטיח הסרת חסמים בפני המתחסנים. כפי שדווח קודם לכן, mRNA-1273 נשאר יציב בטמפרטורת קירור רגילה של 2-8°C למשך 30 ימים.

  • המידע הוצג אמש בפני ה-VRBPAC בארה"ב, לאחר שהוועדה המייעצת ל-FDA תמכה במתן אישור חירום לחיסון של מודרנה ל-COVID-19 בארה"ב.

 

  • 80 מיליון מנות חיסון נוספות לאיחוד האירופי

הנציבות האירופית מימשה את האופציה שלה לרכישת 80 מיליון מנות נוספות של mRNA-1273 למדינות החברות באיחוד האירופי, ובכך הגיעה סך ההזמנות מצד האיחוד ל-160 מיליון מנות mRNA-1273 של מודרנה.

"אנו מעריכים את הבעת האמון במודרנה וב-mRNA-1273, החיסון שלנו ל-COVID-19, הבאה לידי ביטוי בהרחבת הסכם האספקה לנציבות האירופית," מסר סטפן בנסל מנכ"ל מודרנה. בשעה בה אנו מעבירים את המיקוד שלנו לשילוח החיסון שלנו, וממתינים לחוות דעת חיובית מה-EMA וגופי רגולציה אחרים, אנו מחויבים יותר מתמיד לעבוד עם הממשלות והשותפים ברחבי העולם ולטפל במגפה זו."

 

להודעת החברה

 

הערת המערכת: בהחלט בשורה חשובה ומשמעותית גם לישראל, שלה כידוע הסכם רכש למיליוני מנות עם מודרנה.  הגעת כמות משמעותית של מנות חיסון של מודרנה לישראל בתקופה הקרובה בהחלט יסייע בהרחבת מבצע החיסונים במיוחד לאור היתרון הלוגיסטי המשמעותי של ההובלה והאחסון של חיסון זה.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<