חדשות

פרוייקטור הקורונה על החלטת בג''צ על נתב''ג: עלולה לקרב את ישראל לגל תחלואה גבוה, איגוד רופאי בריאות הציבור: על הממשלה לתכנן וליישם פתרונות ברי קיימא במקום הנחיות לא הגיוניות ולא ישימות

17/03/2021

מאת מערכת אי-מד

על אף המשך המגמה החיובית של מדדי הקורונה (מקדם הדבקה 0.68,  מס' חולים קשים - 578) וקצב חיסונים יומי של כ-90-100 אלף) , פרוייקטור הקורונה, פרופ' נחמן אש, מפרסם היום ההודעה הבאה, בתגובה להחלטת בג''צ:" ההחלטה שהתקבלה מעוררת דאגה, מכיוון שתאפשר כניסת תחלואה רבה ווריאנטים מסוכנים לישראל.
עשינו צעדים רבים, כדי למנוע זאת, וחבל שכעת אנו מציבים בסיכון את נתוני התחלואה המעודדים. החלטת בג"צ עלולה לקרב את מדינת ישראל לגל תחלואה גבוה דווקא עכשיו."

כפי שקבע בג''צ היום (ראו דיווח ב"הארץ") הגבלת הכניסה לישראל ל-3,000 איש ליום ואיסור היציאה מהארץ ללא מחוסנים או מחלימים אינן חוקתיות, ולכן לא ניתן יהיה להאריך את תוקפן של ההגבלות הנוכחיות שתוקפם יפוג ביום ראשון הקרוב ושתופסק פעילות ועדת החריגים ולא תהיה הגבלה על כניסה לארץ.

גם איגוד רופאי בריאות הציבור הגיב להחלטת בג''צ כך : "איגוד רופאי בריאות הציבור של ההסתדרות הרפואית בהתייחס להחלטת בג"צ בנוגע למגבלות בגבולות: מצער שבמקום לתכנן וליישם פתרונות ברי קיימא בנתב"ג ובגבולות הממשלה הוציאה הנחיות בלתי הגיוניות ובלתי ישימות, תוך יצירת ועדות חריגים בעייתיות. מצב זה פגע גם בנוסעים וגם בבריאות הציבור.
אנו מקווים שלאור החלטת בג"צ הממשלה תיישם את הפתרונות המקצועיים המאוזנים לניהול מושכל של המעבר בגבולות."

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<