חדשות

ד''ר זאב פלדמן בהתייחסות לפעולות הממונה על השכר: 'מדינה שאיבדה את מערכת הבריאות לדעת'

17/03/2021

ד"ר זאב פלדמן (בתמונה) , יו"ר ארגון רופאי המדינה, מנהל היחידה לנוירוכירורגיה ילדים בשיבא ומ"מ יו"ר הר"י אחה"צ:


" 'מדינה שאיבדה את מערכת הבריאות לדעת', כך כתב לי מנהל בית חולים היום לאור פעולותיו של הממונה על השכר - בזמן שכולנו עסוקים בהכרעת המערכה של הקורונה, באוצר פועלים לקצץ רופאים פתולוגים ממשמרות הבוקר, כן אלו שממילא מצויים במחסור אדיר, אלו  שמאבחנים סרטן, אלו שבלעדיהם אנחנו הכירורגים עיוורים לחלוטין. למה? ככה!  
ועל כך כתב לי היום מנהל בית החולים: "המדינה לא רק שלא עוזרת אלא מייצרת עוד בעיה על בעיה שקיימת. אנשים לא ילכו ללמוד פתולוגיה, והמדינה בסוף תשלם ועוד איך תשלם.  אבל כאמור אנחנו הרופאים לא מוותרים – יש לנו אחריות לחולים, לאזרחי ישראל. מה שלאוצר אין!". ועל כך הוא הוסיף: "זה לא יהיה במשמרת שלי. על שמי יהיה כתוב צמצום הוצאות. מדינה שאיבדה את מערכת הבריאות לדעת". אכן, חוסר הבנה מוחלט של מערכת הבריאות מורכבותה ושבירותה.


כל מקרה אלימות נגד צוות רפואי – דינו מאסר בפועל – ואת זה צריך ליישם כי רק כך נעצור את האלימות          

עוד מקרה אלימות קשה והפעם בסורוקה. אין גורמים מקלים להקלת ענישה על תוקפי צוותים רפואיים. אנחנו דורשים לתבוע את התוקף, ולהפעיל נגדו את רף הענישה הקבוע החוק- מאסר בפועל!!!

שישה ימים לפני יום הבוחר ושיח ראשי המפלגות עוסק בעולמם הרגשי- מי אוהב את מי, מי בז למי, מי ישב עם מי. אף מילה על מהות אף מילה על מערכת הבריאות! זו שאזרחי המדינה קבעו לאחרונה כי היא בראש סדרי העדיפות שלהם בבחירות הקרובות.
אז רק להזכיר - מערכת הבריאות המורעבת זה שנים, נכנסה לקרב הקורונה עם ימ"חים ריקים,  המערכת קלטה מהיום למחר אלפי אחים ואחיות רופאים ורופאות  שהתקנים שלהם יפוגו ביוני 21. 


המחסור בכוח אדם עדין בשיאו גם אחרי קליטת התקנים- לכן עלינו להפוך אותם לתקנים קבועים.
אסור לשכוח כי החולים "הרגילים" עדיין שוכבים במסדרונות, ותשושי הנפש מושכבים עדיין על מזרנים על הרצפה!!!                     
אלפים רבים של חולים נותרו השנה ללא מענה מסל התרופות, ועדיין אנחנו ממתינים חודשים בתור לרופאים מומחים, ניתוחים ובדיקות.
אסור להסכים עם השיח שמתנהל – חייבים לדרוש מראשי המפלגות עיסוק במהות- בביטחון הבריאותי שלנו. אחרת  נמשיך פשוט לצפות בהידרדרות האיטית של נגישות ואיכות מערכת הבריאות. בואו נדרוש ממנהיגינו תוכנית ארוכת טווח למערכת הבריאות כדי שנדע כמה בתי חולים יוקמו בצפון ובדרום, כדי שלכל חולה תהיה מיטה בחדר, נדע כמה תקנים התווספו כדי שיהיו מספיק רופאים מומחים ולא נצטרך לחכות חודשים בתור, נדע איך מרימים חולים פסיכיאטריים מהמזרנים על הרצפה למיטות. נדע איך נערכים להזדקנות האוכלוסייה ונדע איך מבטיחים אשפוז סיעודי לכל נזקק - ונדע בעיקר איך שומרים על כבוד האדם במערכת הבריאות!.


ולסיום, גם מקום לתקווה- בתחילת השבוע הצטרפו הצעירים בהובלת מחנות העולים למאבק על מערכת בריאות ציבורית טובה ושוויונית. זה נראה כמו אירוע שגרה קטן, אבל תזכרו זהו אירוע מכונן – הם בריאים וכבר דורשים באופן חד וברור את הזכות שלהם לבריאות, הם הבינו שאם לא ישכבו על הגדר עכשיו, הם ישכבו מחר במסדרון!!!", סיכם ד"ר פלדמן.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<