חדשות

עדות לנוגדנים כנגד נגיף הקורונה בתינוקת לאם שחוסנה חלקית כנגד הנגיף (מתוך MedRxiv)

19/03/2021

 

בתינוקת שנולדה שלושה שבועות לאחר שאימה קיבלת את המנה הראשונה של החיסון כנגד קורונה של חברת מודרנה תועדו נוגדנים כנגד הנגיף, כך מדווחים חוקרים במאמר שטרם עבר סיקור עמיתים ופורסם ב-medRxiv.

 

האם, המשתייכת לצוות רפואי ועובדת בפלורידה, פיתחה נוגדנים כנגד נגיף הקורונה לאחר שקיבלה את מנת החיסון. בדיקות הראו כי הנוגדנים עברו דרך השליה לתינוקת.

 

החוקרים מסבירים כי חיסון אימהי כנגד שפעת ו-TDaP נבחן היטב במונחים של בטיחות ויעילות להגנה על התינוק הודות למעבר של נוגדנים דרך השלייה. מחקר קודם הציע כי אימהות שהחלימו מנגיף הקורונה עשויות ללדת תינוקות עם נוגדנים, אך ייתכן כי זהו הדיווח הראשון המעיד על כך שחיסון אימהות בזמן היריון עשוי גם כן להוביל להופעת נוגדנים בתינוק.

 

החוקרים יצרו קשר עם האם, אשר דיווחה כי לא נדבקה בנגיף הקורונה והצליחה לקבל את החיסון בסוף ההיריון בחודש ינואר. כאשר התינוקת נולדה, הם הצליחו לבדוק את הדם הטבורי במטרה לזהות נוגדנים ספציפית עקב החיסון ושמחו מאוד לראות את התוצאות, כאשר הנוגדנים בעקבות חיסון האם חצו את השליה לתינוקת.

 

במאמר כותבים החוקרים כי התינוקת נולדה במועד, בריאה וחיונית והאם קיבלה את מנת החיסון השנייה לאחר הלידה. התינוקות התפתחה בצורה תקינה וינקה היטב.

 

מתוך medRxiv

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<