הודעות אירגונים

משחררים לחץ מעצבים בקפלן: מומחה בכיר לניתוחי גב בקפלן שיחרר לחץ עצבי באופן מלא והחזיר את מאיר (82) לרכב על אופניים !

25/08/2016

ד"ר פלג בן גלים, מומחה בכיר לניתוחי גב בקפלן: "גם מטופלים מעל גיל 80 זכאים לאיכות חיים טובה !  אנו מצליחים בעזרת ניתוחי גב להקים אותם על הרגליים"

מאיר עטר (82), תושב אשדוד 30 שנה, אב ל- 7 ילדים, סבא ל- 20 נכדים ו 2 נינים, סבל למעלה מ- 10 שנים מכאבי גב בשל לחץ חמור על עצבי עמוד השדרה שהלכו והחמירו עד שלא אפשרו לו ללכת בכלל בחודשים האחרונים. שלושה ימים לאחר ניתוח לשחרור מלא של הלחץ העצבי בבית החולים קפלן, ע"י ד"ר פלג בן גלים, מומחה בכיר לניתוחי גב במחלקה האורתופדית בניהולו של פרופ' יונה קוסשווילי, הוא חזר ללכת ואף עושה פעילות ספורטיבית ברכיבה על אופניים.

מאיר מספר כי בני משפחתו ושכניו פשוט לא מאמינים למראה עיניהם. "הייתי מוגבל לגמרי ובקושי יכולתי לזוז או ללכת כבר המון זמן", הוא אומר. "כמה ימים אחרי הניתוח אצל ד"ר בן גלים, 'המלאך בלבן' מקפלן שהרים אותי על הרגליים, הם רואים אותי הולך ורוכב ומאושר. 4 מילדיי גרים בארה"ב וארגנטינה ואוסטריה והבת שלי אפילו שוחחה מוינה ישירות עם ד"ר בן גלים. הוא אדיב וחייכן ואיש נפלא". 

ד"ר פלג בן גלים, מומחה בכיר לניתוחי גב בקפלן,  אמר כי מאיר עטר, בן 82, סבל מלחץ חמור על עצבי עמוד השדרה המתני שהחמיר לאורך שנים עד כדי חוסר יכולת ללכת, קושי תפקודי קשה וכאבים בלתי נסבלים. ד"ר בן גלים מסביר כי אנשים מעל גיל 80 מהססים מלשקול את האפשרות של טיפול ניתוחי אך מאידך לבעיה של היצרות תעלת עמוד השדרה בחלק התחתון עם לחץ על העצבים אין פתרון פרט לשחרור הלחץ באמצעים מיומנים ביותר. "לאחר התלבטות של המשפחה אתנו הוחלט שעושים את הניתוח ולאחר 3 ימים הוא החל ללכת שזה מדהים וחזר באופן הדרגתי להליכה, רכיבה וכושר מלא", מתאר ד"ר בן גלים. "גם בגיל הזה אנחנו מצליחים לבצע ניתוחים המשפרים מאוד את איכות החיים וזו זכותם המלאה של המטופלים לאיכות חיים טובה". במהלך הניתוח מבצעים המומחים כריתה של העצמות והדיסקים שלוחצים על העצבים עד שחרור מלא של כל העצבים בעמוד שדרה מותני ולאחר מכן קיבוע של החוליות.

מאיר מחייך כשהוא רכוב על אופניו ברחבי העיר אשדוד. "ד"ר בן גלים השיב לי את היכולת לבצע פעילות ספורטיבית שאני כל כך אוהב ואני מציע לאנשים בגילאים שלי שסובלים מכאבי גב לא לוותר על הזכות שלהם לחזור לחיים רגילים !". 

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<