הודעות אירגונים

לגלות מוקדם את ''הגנב השקט של הראייה'' לרגל יום הגלאוקומה הבינלאומי אבחון ללא תשלום - עבור תושבי הצפון יום חמישי 8.3 במבואת המרכז הרפואי זיו

26/02/2018

לרגל יום הגלאוקומה הבינלאומי שיצוין בשבוע הבא, יום חמישי ה- 8.3, תקיים מחלקת העיניים במרכז הרפואי זיו, בראשותו של ד"ר אוצם חסיד, מבצע מיוחד לגילוי מוקדם של המחלה. הבדיקות ללא תשלום עבור תושבי הצפון.
האבחונים ייערכו בלובי הסמוך לכניסה למיון, החל מהשעה 9:00 בבוקר ועד 14:00 אחר הצהריים, בעזרת מכשור חדשני. כמו כן יחולקו דפי מידע אודות גלאוקומה ודרכי הטיפול בה. אין צורך בהזמנת תור, אלא רק להגיע ולהיבדק.

ד"ר אוצם חסיד, מנהל מחלקת עיניים במרכז הרפואי זיו אומר כי בהמשך למסורת משנים עברו גם השנה נבצע בזיו בדיקות סקר לגלאוקומה, שכן זוהי יוזמה חשובה לאין שיעור. " קיימת חשיבות רבה לגילוי המחלה בשלביה המוקדמים, בעיתוי בו ניתן עדיין להציל את הראייה על ידי טיפול תרופתי בלבד. במידה והמחלה מאובחנת באיחור, יש צורך בהתערבות כירורגית ורצוי להימנע מכך. שכיחות הגלאוקומה בקרב כלל האוכלוסייה עומדת על 3% והיא עולה ככל שמתבגרים", מציין ד"ר חסיד ומוסיף: "המחלה מופיעה לרוב בסביבות גיל 50 ולכן מומלץ שכל אדם מעל גיל 45 ייבדק לפחות פעם בשנה, על אחת כמה וכמה אם נמצאים באחת מקבוצות הסיכון כמו למשל חולי הסוכרת, או הלוקים במחלות לב וכלי דם. חסרונה הגדול של המחלה הוא בכך שהחולה אינו חש כי דבר מה אינו כשורה ולכן יש המכנים אותה: 'העיוורון השקט' או: 'הגנב הסמוי של הראייה'".

גלאוקומה הינו שם כולל למספר מחלות הפוגעות בעצב הראייה, עקב עליה של לחץ בתוך העין, שאינו כואב או מורגש והחמרתו גוררת נזק עצבי, העלול לגרום לעיוורון. במרבית המקרים מאובחנת המחלה באקראי או בשלביה המאוחרים, בעת שמטופלים מתלוננים על צמצום שדה הראייה, ולכן קיימת חשיבות עליונה לבדיקה לגילוי המחלה מוקדם ככל האפשר. כ-90% מהמטופלים המאובחנים עם גלאוקומה, מטופלים בטיפול תרופתי בלבד ואינם נזקקים להליך כירורגי, פולשני. במצב החמרה של המחלה או בגילוי מאוחר שלה, ניתן לטפל בעזרת הנחתת לייזר על אזור ניקוז נוזלי העין, או באמצעות התערבות כירורגית שתכלול ניתוח סינוני (פילטריזציה) המיועד להגברת ניקוז הנוזלים מהעין.

מחלקת עיניים במרכז הרפואי זיו בניהולו של ד"ר חסיד, מספקת בשגרה שירות רפואי מתקדם בכל תחומי רפואת העיניים: רפואת עיניים לילדים, ניתוחי קטרקט, קרנית, רשתית וניתוחי גלאוקומה, ניתוחי אוקולופלסטיקה- כירורגיה פלסטית של אזור העיניים ועוד. בנוסף, מעניקה המחלקה מגוון שירותים מתקדמים במרפאות החוץ, הכוללים: בדיקות שדה ראייה לאבחון ליקויים שונים, בדיקות טופוגרפיה של הקרנית ומדידת עובי הקרנית, צילומי קרקעיות העיניים ואנגיוגרפיה של רשתית העין, אולטרה-סאונד של העין וכן, בדיקות OCT להדמיית הרשתית ועצבי הראייה. מחלקת העיניים אף עורכת מחקרים שונים ומפרסמת מאמרים בכתבי עת רפואיים בינלאומיים.

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<