חדשות

בית חולים שיקומי רעות ת''א חנך את מרכז רפואי רעות בקהילה בקריית גת

11/11/2019

המרכז הרפואי החדש נחנך בקניון לב העיר בקריית גת בטקס חגיגי במעמד סגן שר הבריאות, ח"כ הרב יעקב ליצמן ובהשתתפות מנהל ביה"ח, ד"ר דב אלבוקרק, מנכ"ל ג'וינט ישראל- אשל,  יוסי היימן, ראש עיריית קריית גת, אבירם דהרי ונכבדים נוספים.
המרכז הרפואי החדש הינו  שלוחה ראשונה של בית החולים רעות מחוץ לקמפוס הראשי בת"א וישרת את האוכלוסייה המתגוררת בקריית גת והסביבה.

רעות בקהילה יציע מגוון טיפולים במסגרת של אשפוז יום שיקומי לצד טיפולי מרפאה ע"י צוות המומחים של ביה"ח: פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, קלינאות תקשורת, ייעוץ גריאטרי שיקומי, תמיכה פסיכולוגית, ליווי מקצועי של עו"ס, ייעוץ תזונתי, רפואה משלימה שיקומית ועוד.
בהמשך מתוכננת הקמתו של מרכז רפואי נוסף גם באשדוד.

יעקב ליצמן, סגן שר הבריאות: "רעות מובילה את הבשורה של אשפוז בקהילה  ואנו כאן חונכים עוד שלב בנדבך החשוב לטובת האוכלוסייה המתבגרת".

עוד הוסיף סגן השר ליצמן:
"עוד לפני הבחירות הראשונות הגעתי לסיכום עם רה"מ נתניהו ושר האוצר כחלון לתוספת דרמטית למערכת הבריאות במקביל להעלאת חצי אחוז מס בריאות שיוקדש בלעדית לצרכי המערכת. אך הקדמת הבחירות והליכה לבחירות חוזרות וכעת שוב הכאוס הפוליטי - כל אלו דחו שוב ושוב את הבשורה והשינוי המיוחל שאנו כ"כ נדרשים לו".

מנכ"ל ג'וינט ישראל אשל, יוסי היימן: "יחד עם משרד הבריאות החלטנו לצאת בפרויקט המשגבים שנועדו בראש ובראשונה להעניק שירותי שיקום לאזרחי ישראל המבוגרים בנגישות קרוב לביתם.  בפרויקט זה הערים בדרום ובצפון מקבלות עדיפות עליונה. כולי תקווה שבעשור הקרוב נפתח עוד מאות סניפים ברחבי הארץ. 

בית החולים רעות הוא בית חולים מצוין בתחום השיקום, שמקדיש את כל כולו למען המטופלים ובני משפחותיהם".

ראש עיריית קרית גת, אבירם דהרי: "קריית גת נמצאת בתנופה אדירה ובשנים הקרובות צפויה להכפיל את גודלה. זהו כבוד גדול לעיר שמוסד רפואי כמו בית החולים רעות בחר בנו כדי לפתוח כאן את השלוחה הראשונה שלו"

ד"ר דב אלבוקרק, מנהל בית חולים שיקומי רעות: "מרכזי רעות בקהילה נועדו לממש את הזכות לשיקום המוקנית לכל אזרח בישראל אני מקווה שהצלחת הפרויקט המאתגר הזה תסלול את הדרך להקמת מרכזים נוספים בדרום ובצפון".

פולי, דוברת ביה"ח שיקומי רעות ת"א.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<