חדשות

הושקו שני מחקרים להערכת נוגדן חד-שבטי כנגד COVID (מתוך הודעת ה-NIH)

06/08/2020

 

בהודעה שפורסמה מטעם ה-NIH (National Institute of Health) ומחברת אלי לילי דווח על השקת שני מחקרים קליניים להערכת נוגדן חד-שבטיLY-CoV555 לטיפול ב-COVID-19. מחקר אחד יכלול חולים אמבולטוריים והשני יכלול חולים מאושפזים.

 

מה-NIH נמסר כי מדובר ביום משמעותי, אך גם עדות לכך שהתקדמות מדעית יכולה להתרחש רק בהשתתפות הציבור. בכוונת החוקרים לחפש חולים שנמצאו חיוביים לנגיף SARS-CoV-2 ומעוניינים לקחת חלק בחיפוש אחר התשובות לשאלה קריטית: האם נוגדנים חד-שבטיים מפחיתים את חומרת COVID-19? האם גישה זו עשויה אף להציל חיי חולים?

 

החדשות מעידות על ההתקדמות האחרונה בתכנית ACTIV (Accelerating COVID-19 Therapeutic Interventions and Vaccines) של ה-NIH, אשר הושקה באפריל 2020 במטרה להאיץ פיתוח טיפולים מבטיחים וחיסונים אפשריים.

 

נוגדן LY-CoV555 זוהה בדגימת דם מחולה שהחלים מ-COVID-19 במדינת וושינגטון ע"י חוקרים מקנדה. בעקבות זאת, חברת אלי לילי שיתפה פעולה עם המעבדה מקנדה במטרה לפתח ולייצר את LY-CoV555.

 

מחקר ACTIV-2 הינו מחקר בשלב 2 להערכת הבטיחות והיעילות של LY-CoV555 ב-200 חולים עם תסמינים בדרגה קלה-עד-בינונית של COVID-19 אשר לא אושפזו בבית חולים. מחצית מהמשתתפים יקבלו את הנוגדן החד-שבטי והיתר יקבלו פלסבו.

 

מחקר ACTIV-3 הינו מחקר בשלב 3 להערכת הבטיחות והיעילות של הנוגדן החד-שבטי ב-300 חולים מאושפזים. מחצית מהחולים יקבלו את הנוגדן החד-שבטי והיתר יקבלו טיפול-דמה.

 

במידה ויתברר כי הטיפול יעיל, אזי תהיה התקדמות לשלב שני שיכלול 700 משתתפים, עם סך כולל של 1,000 חולים. מחקר זה יכלול חולים עם תסמיני COVID-19 במשך עד 12 ימים, הנדרשים לאשפוז אך ללא כשל איבר מטרה. התוצא העיקרי במחקר זה יהיה החלמה ממושכת למשך 14 ימים בבית לאחר שחרור מאשפוז.

 

מתוך הודעת ה-NIH

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<