הודעות אירגונים

ה- Tripadvisor של הרופאים: לראשונה מטופלים מדרגים את הרופאים שלהם

22/03/2016

בית החולים אסותא השיק את "Docadvisor ", האתר הראשון והיחיד בישראל שמאפשר למטופלים לשתף את מידת שביעות הרצון שלהם מהרופאים שטיפלו בהם

למרות שהאינטרנט הפך כבר מזמן לזירה נוחה להשוואות בין מוצרים שונים, בתי מלון וטיסות כמו גם להתרשמות מחוויות השירות של הגולשים, הדרך להתרשמות מרופאים עדיין כרוכה בעיקר בקבלת המלצות מפה לאוזן. באסותא ביקשו לשנות את המצב והשיקו לאחרונה את אתר Docadvisor , המאפשר לגולשים לקבל מדד אובייקטיבי ולבחור את הרופא שיטפל בהם על סמך החוויות האישיות של המטופלים שלו.  

מאז יולי 2015, כל מטופל ששוחרר לביתו לאחר אשפוז באחד מהמרכזים הרפואיים של אסותא התבקש לדרג את השירות והטיפול שהוענק לו על ידי הרופא. סקר קצר שנשלח אל המטופלים באמצעות הודעת SMS , כולל ארבע שאלות בהן הם מתבקשים להשיב על מידת שביעות הרצון שלהם מרמת הזמינות, המקצועיות, מהתמחור ומאדיבותו של הרופא שטיפל בהם. בסוף הסקר מצורפת שאלה פתוחה המאפשרת להם להוסיף כמה מילים בטון אישי יותר.

"מדובר בשימוש נכון בחוכמת ההמונים ובמקביל גם בצעד חשוב בדרך לשקיפות מערכת הבריאות", מסביר דני אנגל, ראש אגף שיווק ופיתוח עסקי באסותא מרכזים רפואיים. "למרות שמדובר בכלי המשרת את הציבור בתחומי חיים רבים, עד כה הוא לא היה קיים במערכת הבריאות וכשאדם חיפש רופא, הוא יכל לקבל עליו מידע או חוות דעת, בעיקר אם הוא מכיר מישהו שטופל אצלו. השיטה לפיה אנשים מבססים החלטה כל כך חשובה בהסתמך על ניסיונם של אחרים מוכחת ויש חשיבות רבה ליצירת פלטפורמה שתציג באופן אובייקטיבי גם את מדד הרופאים".

"כוונתנו היא לאפשר לחוות הדעת ליצור מדדים אמיתיים, גם אם הם פחות מחמיאים", מוסיף שלומי סופ, מנהל שיווק דיגיטל באסותא שניהל את הפרויקט. "רק במקרים של שפה מבזה או לא מכבדת, נתערב ונסיר את הציטוט, וברירת המחדל היא שהדירוג של המטופל עובר ישירות לאתר האינטרנט, ללא התערבות שלנו".

באתר Docadvisor ניתן לבצע חיפוש על פי שם הרופא, תחום התמחותו, האזור הגיאוגרפי, סוג הניתוח, גורם מבטח (קופת החולים או חברת ביטוח) ועוד. עד כה נאספו באתר 25,000 דירוגים וחוות דעת על 1,085 רופאים, ומספרים אלו רק צפויים לגדול עם הזמן.

נמסר על ידי יונית עמר, דוברת אסותא מרכזים רפואיים

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<