הודעות אירגונים

המרכז הרפואי הדסה: שר הבריאות יעניק אות מפעל חיים למטביעי חותם בתחום הרפואה ומתנדבים מצטיינים בעין כרם והר הצופים

04/04/2016

המרכז הרפואי הדסה מברך את נבחרי אות מפעל חיים ונבחרי מגן שר הבריאות מהדסה הר הצופים ומהדסה עין כרם, אשר מקדישים חייהם לפעילות בתחום הבריאות וקידומה.

ביום שלישי הקרוב (5.4.2016 ) יערך בכנסת טקס הענקת "מגן שר הבריאות" המהווה דרך נוספת לבטא את הוקרת משרד הבריאות ולעודד את פעילותם החשובה של מתנדבים וארגוניהם בתחום הבריאות, וכן הענקת אות מפעל חיים לעוסקים במקצועות הבריאות.

אות מפעל חיים מוענק לעובד בריאות אשר הטביע חותם ואבני דרך במערכת הבריאות ובכך תרם תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה.

נבחרי הדסה:

פרופ' אריה דורסט- מאבות הכירורגיה המודרנית במדינה ישראל, ממקימי מערך ההשתלות בארץ, תרם תרומה מיוחדת לשיפור המענה הרפואי של צה"ל בשדה הקרב, ולהקמת מערך מיומן לטיפול בטראומה בישראל.

עמד בראש המערך הכירורגי בבית החולים הדסה עין כרם במשך 20 שנה.

"מדובר בכירורג שידע לשלב את השירות לחולה עם מצויינות קלינית ואשר בראש מעייניו עמד לא רק הטיפול הרפואי בחולה אלא גם היחס והחמלה כלפי החולה ומשפחתו", אמר בהערכה פרופ' יורם וייס, מנהל בית החולים הדסה עין כרם עם היוודע בחירתו של דורסט.

הגב' רות גסנר שחל- על הובלה וקידום הקמת ההוספיס והמרכז לטיפול תומך בבית החולים הדסה בירושלים, אותו מנהלת למעלה מ-30 שנה.

""אות זה לא יכול להיות מוענק לאדם יחיד. דברים שכאלו מעניקים לצוות. אני אולי אקבל את האות, אבל בשם כל הצוות הנפלא שמלווה

את החולים בהוספיס ומכיל אותם באופן כה מלא ואוהב", הדגישה כלת הפרס גסנר, אחות בעלת ותק של למעלה מ-40 שנות פעילות.

מנהלת ביה"ח הדסה הר הצופים, ד"ר אסנת לב ציון קורח, לא הייתה מופתעת מהבחירה ברות גסנר לכלת הפרס: "רותי היא מנהלת מדהימה ובעלת נשמה ענקית. היא מלווה אנשים בדרכם האחרונה באופן מרגש

ומעורר כבוד. היכולת שלה להכיל את רגשות המטופלים ואת אלו של המשפחות היא לא פחות ממעוררת הערצה. רבים מכתבי הערכה שהתקבלו ממשפחות המטופלים לאחר פטירתם המשבחים את פועלם של רותי וצוותה. למרות היגון הכבד, מוצאים את הכוח כדי לכתוב

מכתבי תודה מרגשים אודות הליווי של יקירם ושלהם. מדהים שרותי והצוות שלה עוסקים במלאכת הקודש הזו כבר כמה עשורים במסירות אין קץ כיחידת עילית מגובשת התולה יהבה ברותי כמנהיגתה".

כאמור בטקס יוענק מגן שר הבריאות למתנדבים מצטיינים, כאשר מהדסה נבחרה לקבלו הגב' לאה לוי- דיירת באקים ירושלים המתמודדת עם לקות שכלית התפתחותית, ומתנדבת בביה"ח הדסה במשך 17 שנה.

לאה התנדבה לאורך השנים באגף משאבי אנוש בעבודות משרדיות שונות ומפעילה את עגלות יע"ל (יד עזר לחולה) למכירת מוצרים נגישים למיטות החולים.

"לאה הצטיינה בהתמדתה וברצונה לתרום מעצמה לטובת הארגון, וידועה במתן יחס אישי לכל חולה ובסיוע שהוא מעבר למכירת המוצרים, הן בהבאת עיתונים, אירוח חברה וסיוע בסיסי" מספרים עליה עמיתיה בבית החולים.

נמסר על ידי הדר אלבוים, דוברת המרכז הרפואי הדסה.

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<