הודעות אירגונים

תחרות 'יוזמת הבריאות המובילה לשנת 2017' יצאה לדרך

22/12/2016

אם יש לכם רעיון שיכול לתרום למערכת הבריאות ולסייע לחולים; אם יש לכם שירות חדשני או יעיל יותר; אם פיתחתם מוצר או פרויקט היכולים להוביל לשינוי משמעותי - מהרו להגיש הצעה ואולי תהיו אלה שישפיעו על חיי כולנו

בשנים האחרונות לצד קידמה טכנולוגית, פיתוחים בתחום הרפואה ושינויים בכלכלה ובחברה, אנו עדים לתהליך מואץ של הזדקנות האוכלוסייה בארץ ובעולם. שינויים אלה מציבים אתגרים רבים למערכות הבריאות השונות בישראל, שלרוב אינן מדביקות את הקצב המהיר בו הם מתרחשים. היום, יותר מתמיד, זה הזמן "לחשוב מחוץ לקופסה" ולמצוא פתרונות ישימים שיוכלו להבטיח בריאות 'בת קיימא', כזו שתהיה קשובה לאזרח, יעילה וגם צודקת, ובה בעת לשפר את מערכות הבריאות השונות כך שיוכלו לקבל את העתיד לטובת כל תושבי המדינה.

מי שמוביל בשנים האחרונות זיהוי וקידום יוזמות בריאות שיכולות להוביל לשינוי משמעותי בקרב חולים, בני משפחותיהם או הצוות הרפואי המטפל בהם, הוא פורום Reboot שהכריז לאחרונה על תחרות 'יוזמת הבריאות המובילה לשנת 2017'.

פורום ריבוט הוא קהילה המורכבת משורה של אנשי מקצוע ומומחים מובילים בתחומם, הפועלים במסגרתו בהתנדבות. הפורום פועל במטרה לקדם ולהוביל את נושא הבריאות לראש סדר העדיפויות הלאומי ולהבטיח בריאות בת קיימא, וכן הוא מפעיל חממת בריאות ייחודית להתנעה של יוזמות אשר יכולות לתרום לקיימות מערכת הבריאות בישראל.

"לפי הלמ"ס כ-21% מכלל האוכלוסייה וכ-75% מבני ה-65 ומעלה סובלים ממחלות כרוניות שונות, כאשר הן אחראיות על 65% ממקרי המוות בישראל. מספר זה נמצא במגמת עלייה קבועה במהלך השנים האחרונות", אומר ד"ר יצחק ברלוביץ', מנהל המרכז הרפואי וולפסון בחולון ויו"ר ועדת השיפוט של פורום ריבוט. "מגבלות התקציב של מערכת הבריאות אינן מדביקות את קצב השינוי. הפער בין העלייה בתוחלת החיים ובתחלואה הנלווית אליה, לבין הוצאות הבריאות ההולכות וגדלות ומקורות המימון המוגבלים מסכנים את קיימותה של מערכת הבריאות בישראל לשנים הבאות. קידום מערכת בריאות איכותית שתתמודד עם הפער הזה הוא אתגר אתגרה של הממשלה ומערכת הבריאות. אך התמודדות יעילה איתו תעשה אך ורק בשיתוף פעולה מצד האקדמיה, התעשייה, הצוותים הרפואיים וקהילת היזמים הגדולה בישראל".

פרופ׳ רן בליצר, יו"ר החברה הישראלית לאיכות ברפואה וחבר ועדת השיפוט של פורום ריבוט: "אנו נמצאים בתקופה בה מתקיימים זה לצד זה ריבוי אתגרים וריבוי הזדמנויות. על מנת להמשיך ולשפר את איכות הטיפול באוכלוסייה, אנו נדרשים לחשוב באופן יצירתי ולהיעזר באופן מושכל בהזדמנויות הטכנולוגיות שהעידן החדש מזמן לנו. הידע והחדשנות כיצד לעשות זאת, אינם נחלתם הבלעדית של אנשי מערכת הבריאות ומנהליה, אלא של קהלים רחבים הרבה יותר וחייבים לרתום אותם למאמץ. זו מטרת התחרות הזו, כאשר המיקוד הוא בשיפור איכות הטיפול. זו תפיסה שעומדת בבסיס החזון של החברה הישראלית לאיכות ברפואה והיא נרתמה לפרוייקט  בשמחה".

השנה, במסגרת התחרות, קורא הפורום לאנשי רפואה, צוותים פרא-רפואיים, חוקרים, יזמים וכל אדם מהשורה, להגיש הצעות ליוזמות אשר יוכלו לתרום לבריאות בת-קיימא בישראל, במספר קטגוריות -  טיפול ושירות לחולים: יוזמות סביב העלאת מודעות והגברת הידע, אבחון מוקדם, התמדה והיענות לטיפול, מניעת מחלות, שירות לחולה ויוזמות דומות, אשר יכולות לשפר את שביעות הרצון ממערכת הבריאות ו/או את התוצאות הטיפוליות. שיפור מערכת הבריאות: יוזמות לשיפור יכולות מערכת הבריאות ותמיכה בצוותים הרפואיים, ייעול תהליכים להשגת תוצאות משופרות והקטנת הוצאות, הגברת הידע, המקצועיות או רמת השירות של העוסקים בתחום. חדשנות רפואית: יזמות פורצת דרך, פיתוח מוצרים, שירותים וטכנולוגיות חדשות.

בחירת הזוכים תעשה באמצעות ועדת בחירה מקצועית בשיתוף מדעי של הועד המנהל של החברה הישראלית לאיכות ברפואה, נציגים בכירים ממערכת הבריאות, האקדמיה, התעשייה ובתי החולים.

הזוכה 'ביוזמה המובילה לשנת 2017' יזכה לייעוץ אישי מבכירים במערכת הבריאות, האקדמיה והתעשייה, תקציב "התנעה" של עד 250,000 שקלים, ליווי ראשוני ומנטורינג של אנשי מקצוע מומחים מהמובילים בתחומם, חשיפה ציבורית ופרסומים בתקשורת.

מלבד הפעילות ההתנדבותית של קהילת הבכירים והמומחים ממערכת הבריאות, החברה הישראלית לאיכות ברפואה, האקדמיה והתעשייה, שותפים למיזם גם גופים וארגונים, כגון: מכון גרטנר, האגודה לזכויות החולה, עיתון גלובס, פורטל הבריאות infomed ואחרים. הפורום זוכה לתמיכה רחבה וסיוע גם של התעשייה והסקטור העסקי. בין התומכים: חברת הביופארמה העולמית AbbVie , קבוצת Bwell , חברת הביטוח מגדל, בארי כץ וחברת ProoV .

את היוזמות ניתן להגיש עד 28.02.17, בקישור (לחצו כאן)

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<