חדשות

יתרונות טיפול ב-Apixaban בחולים עם מחלת כליות כרונית ופרפור פרוזדורים (מתוך כנס NKF)

13/05/2019

 

מנתונים חדשים שהוצגו במהלך הכנס השנתי מטעם ה-National Kidney Foundation עולה כי Apixaban (אליקוויס) עשוי להיות עדיף על קומדין בהפחתת היארעות תסחיף סיסטמי, אירועים מוחיים ודימומים מג'וריים בחולים עם מחלת כליות כרונית בשלב 4-5 ופרפור פרוזדורים.

 

החוקרים השלימו מטה-אנליזה שהתבססה על נתונים אודות 7,598 משתתפים שנטלו טיפול בקומדין ו-2,840 חולים שטופלו ב- Apixaban בחמישה מחקרי עוקבה. על-בסיס נתוני Google Scholar, ScienceDirect, PubMed ו-Cochrane ובחרו מחקרים אקראיים להשוואת תוצאות טיפול במטופלים בקומדין לעומת Apixaban בחולים עם פרפור פרוזדורים ומחלת כליות כרונית.

 

בקרב חולים עם מחלת כליות כרונית ופרפור פרוזדורים, הטיפול ב- Apixaban הפחית משמעותית את שיעורי ההימצאות של דימומים מג'וריים ואירועים מוחיים או תסחיפים סיסטמיים (יחס סיכויים של 0.64) בהשוואה לקומדין (יחס סיכויים של 0.50).

 

מניתוח נוסף של הנתונים בחולים עם מחלת כליות בשלב סופני תחת המו דיאליזה עלה כי לא היה הבדל בשיעורי היארעות אירועים מוחיים או תסחיפים סיסטמיים עם וירידה משמעותית בהיארעות דימומים מג'וריים (יחס סיכויים של 0.41).

 

לאור אופי המחקר, החוקרים מציינים כי לא ניתן לקבוע את שיעורי ההיענות בקבוצת הטיפול ב- Apixaban, משך הזמן בטווח התרפויטי בקבוצת המטופלים בקומדין ואם החולים קיבלו טיפול בהפרין במהלך טיפולי דיאליזה.

 

למרות שממצאים דומים תועדו בחולים תחת טיפולי המו דיאליזה, היארעות תסחיפים סיסטמיים או אירועים מוחיים לא הייתה שונה באופן מובהק סטטיסטית לאור עוצמה נמוכה ודרושים מחקרים נוספים בנושא.

 

מתוך כנס NKF

 

לידיעה ב-MedPage Today

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<