חדשות

משרד הבריאות נערך לעליה משמעותית בהיקף מספר הבדיקות לקורונה באמצעות שילוב מעבדת מיי הריטג' והוספת תקנים למעבדות בתי החולים וקופות החולים

04/06/2020

להלן נתוני התפשטות הקורונה לערב ה-4/6 :

לצפייה בחלון נפתח של תמונת העדכון היומית

עקב ריבוי המקרים המאומתים במוסדות חינוך נסגרו 87 בתי ספר וגנים ואלפים הונחו לעבור לבידוד.

מהנתונים ניתן לראות כי שיעור החיוביים לנגיף מסך הבדיקות עומד ביומיים האחרונים על 0.8% ו-0.7% , לאחר עליה ללמעלה מ-1% בימים שלפני כן.

במקביל לכוונה להתחיל בפרוייקט הבדיקות הסרולוגיות בהיקף נרחב בארץ בכלל ובבני ברק בפרט, מודיע היום משרד הבריאות כי: " בשבוע הבא: מעבדת מיי הריטג' צפויה להיכנס לפעולה

המשמעות: תגבור יכולת הבדיקה של המעבדות באלפי בדיקות נוספות ביום

בנוסף: משרד הבריאות פועל מול משרד האוצר להוספת מעל ל200 תקני כוח אדם למעבדות של בתי החולים ושל קופות החולים

שר הבריאות אדלשטיין: "ביחד נלחמים בקורונה. השבוע הרחבנו משמעותית את הבדיקות והגענו לביצוע למעלה מ 12,000 בדיקות ליום. כעת אנחנו משכללים את יכולת הניתוח של המעבדות שתביא לתוצאות מהירות יותר"

הערב (חמישי) חלה התפתחות חשובה בנושא מעבדות הקורונה: נשלחו דגימות קורונה לצורך תיקוף למעבדת "מיי הריטג'" שתפענח אותן בימים הקרובים. ככל שהניסוי יהיה מוצלח, בשבוע הבא צפוייה להתחיל לפעול המעבדה החדשה של החברה, אשר תוכל לבצע בשלב הראשון עד 2,000 בדיקות ביום ובהמשך כ- 10,000 מדי יום.

במקביל לכך, משרד הבריאות פועל מול משרד האוצר להוספת מעל ל- 200 תקני כוח אדם למעבדות של בתי החולים ושל קופות החולים.

פעולה זו, יחד עם פתיחת המעבדה החדשה, יתנו את המענה הדרוש ליכולת המעבדות לבדוק את אלפי הבדיקות שנעשות ביום, נוכח הנחיית שר הבריאות אדלשטיין ולקראת יכולת ביצוע 30,000 בדיקות ביום בשבועות הקרובים.

כמו כן, פנה משרד הבריאות לממונה על השכר באוצר במטרה לגבש תנאי שכר בגין עבודה נוספת לעובדי המעבדות. כל זאת במטרה לאפשר את הפעלת המעבדות באופן נרחב תוך סיוע ותגבור הצוות המקצועי במעבדות.

השבוע התקיימה פגישה של המנכ"ל וגורמי המקצוע במשרד עם מנהלי ומנהלות כלל המעבדות במטרה לשמוע את הדברים ממקור ראשון ולקדם מענים מתאימים.

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין הוסיף: "משרד הבריאות מוקיר את עבודתם החשובה והקריטית של עובדי מערך המעבדות בישראל אשר עובדים לילות כימים מראשית אירוע הקורונה בארץ". המשרד ימשיך בשיח לקידום העובדים ומערך המעבדות בכללותו. "

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<