חדשות

נקודת המוצא של הפתיחה הרחבה של המשק היא 724 חולים קשים ומקדם הדבקה עלה ל-1.01 , אמ''ן ממשיך להתריע על כך שאנו על סף התפשטות מחודשת

07/03/2021

מאת מערכת אי-מד

נתוני ההדבקה והתחלואה של סוף השבוע האחרון יהוו מדד בסיסי חשוב לקראת הפתיחה הנרחבת של המשק היום. 

מלוח הבקרה של משרד הבריאות ניתן לזהות כי מצבת החולים הקשים, הפרמטר המשמעותי ביותר יציבה עם 724 חולים קשים. מס' החולים הקשים החדשים אמש היה 100, הממוצע היומי של החודש האחרון.

יש להניח שפתיחת המשק תוביל לעלייה במספר הנדבקים ובעלייה במקדם ההדבקה. השאלה היא האם רמת ההתחסנות הנוכחית וזו שתהיה בשבועות הקרובים תבלום את העלייה בהדבקה, ובעיקר, במה שהכי חשוב - בתחלואה הקשה. נראה שההערכה של ראשי המערכת היא שאם לא תהיינה הפתעות כמו הגעת ווריאנטים חדשים עמידים לחיסונים או אגרסיביים במיוחד לצעירים, שהעלייה בתחלואה קשה תהיה מינימלית אם בכלל. 

על פי תמונת המצב היומית של "מגן ישראל" ואגף המודיעין   מקדם ההדבקה הארצי עבר את ה-1 , אך יש לציין הירידה במקדם במגזר הערבי והעלייה בחברה החרדית.

 

אגף המודיעין ממשיך להתריע על כך שאנו נמצאים על סף התפרצות מחודשת עם נקודת מוצא של תחלואה קשה גבוהה.

ד"ר זאב פלדמן, יו"ר ארגון רופאי המדינה, מנהל היחידה לנוירוכירורגיה ילדים בשיבא ומ"מ יו"ר הר"י התייחס לפני שעה קלה לפעימה השלישית של פתיחת המשק:
" החיים השפויים שלנו תלויים רק בנו ! אם נשמור על הכללים, לא ״נכניס״ בקריצה לא מחוסנים לאיים ירוקים, נקפיד עוד יותר על מסיכה, ריחוק ולא נתקהל, נוכל למנוע אובדן של חיי שפיות וחזרה לסגר רביעי.
נדיר כבר למצוא חולים קשים שהתחסנו - מי שלא מתחסן מסתכן ומסכן
מי שלא מתחסן מסתכן במחלה קשה, מסכן אותנו בהדבקה ואת כל חיי השפיות שלנו. לכו להתחסן!!
מניעה שיטתית של יבוא וריינטים מחו״ל
בדיקות בנתב״ג לחוזרים מחו״ל, ריצוף הבדיקות החיוביות ובידוד קפדני- ימנעו גל תחלואה רביעי אולי אלים יותר מהקודמים.

תבקשו לדעת אם נותן השירות שלכם מחוסן - זו זכותכם עמדו על זכותכן/ם לדעת אם נותן השירות מחוסן והחליטו אם לסכן את ילדיכן/ם אצל לא מחוסנים.
נכשלנו פעמיים ביציאה מהסגר, בואו נעשה את הדברים אחרת הפעם!!!"

בתוך כך מפרסם "מגן ישראל" את ההנחיות לבעלי תו ירוק  . ההנחיות מדגישות כי גם בכניסה של בעלי תו ירוק בלבד לאירועים ומקומות שונים עדיין נדרשת עטית מסיכות.

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<