חדשות

באנגליה נראה שהניסוי של בוריס ג'ונסון מצליח, בישראל קצת פחות.. האם הפתרון יגיע מהגדרת החיסון כחיסון חובה ו/או מנת חיסון שלישית ?

28/07/2021

מאת מערכת אי-מד

בעוד שה"ניסוי הבריטי" נראה שעובד (בינתיים..) , כלומר ביטול כל ההגבלות מתבטא כרגע דווקא בירידה בהיקף ההדבקות ועליה מתונה בלבד בתמותה כפי שניתן לראות בתרשימים שלהלן מתוך world meter

 

 

אצלנו בישראל, שיש הטוענים שהיא פועלת באותו אופן למעשה כמו באנגליה, הניסוי פחות מצליח... עלייה מעריכית במס' הנדבקים (אמש כ-2,200) , ועלייה בתחלואה הקשה (153) .

לא ברור אם זה נובע מכך שאולי נראה בימים הקרובים את ההתפרצות באנגליה שעוד לא "הבשילה" או שלחילופין, שאנגליה הגיעה אולי כבר לחיסוניות עדר.  

מחברי דו"ח אמ"ן ממשיכים לטעון באופן עקבי ש"ללא פעולות נוספות והתחסנות נרחבת של הציבור התחלואה והתחלואה הקשה צפויות להמשיך ולהאמיר באופן שעלול להוביל בתוך שבועות לעומסים בקהילה ובבתי החולים".

אלא שרמת ההתחסנות שאמנם עלתה ב-3 הימים האחרונים (קרוב ל-20,000) עדיין רחוקה מהשגת יעד החיסון של כ-1.1 מיליון לא מחוסנים בתוך מס' שבועות. נראה שבכדי להעלות באופן דרסטי את ההיקף נדרש איזה שינוי משמעותי, אולי הגדרת החיסון כחיסון חובה.

במקביל, נמשך הדיון המקצועי והציבורי במתן מנת חיסון שלישית (בוסטר) ועושה רושם שבימים הקרובים יתקבלו החלטות . כרגע ע"פ הדיווחים השונים כולל ראיון שקיימנו לאחרונה עם פרופ' נדב דוידוביץ, החבר בצוות המומחים לקורונה, נראה שאין קונצנזוס על מתן מנת חיסון שלישית. יש להניח שבמידה ובימים הקרובים פייזר תקבל אישור לוורסיה החדשה של החיסון המותאם כבר לזן הדלתא, יתגבר הקונצנזוס על מתן מנת חיסון שלישית. במקביל אמורים להתקבל בקרוב גם תוצאות מחקרים נוספים שמתנהלים כעת הבודקים את מידת יעילות החיסון בקרב אלו שהתחסנו בינואר 2021 לעומת אלו שהתחסנו מס' חודשים מאוחר יותר. במידה ואלה יצביעו על ירידה משמעותית בכושר החיסון זה ודאי גם יחזק את המצדדים במתן מנת חיסון שלישית.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<