חדשות

מחוסנים כנגד נגיף הקורונה בסיכון מופחת לתמותה מכל-סיבה (Morbidity and Mortality Weekly Report)

26/10/2021

 

בקרב אלו שחוסנו כנגד נגיף הקורונה נרשמה ירידה בסיכון לתמותה עקב המחלה הזיהומית, אך גם תועדה ירידה בסיכון לתמותה מכל-סיבה בחודשים לאחר החיסון, כך עולה מתוצאות מחקר חדש שפורסמו ב-Morbidity and Mortality Weekly Report.

 

מהנתונים העדכניים בידיי המרכז לבקרת מחלות ומניעתן בארצות הברית, למעלה מ-220 מיליון אנשים קיבלו לפחות מנה אחת של חיסון כנגד נגיף הקורונה. למעלה מ-77% מאלו בגילאי 12 שנים ומעלה קיבלו מנת חיסון ו-67% השלימו את מנות החיסון המומלצות.

 

החוקרים מהמרכז לבקרת מחלות ומניעתן בחנו את הנתונים אודות 11 מיליון מטופלים, כולל 6.4 מיליון מחוסנים כנגד הזיהום הנגיפי ו-4.6 מיליון מטופלים שקיבלו חיסון כנגד שפעת בשנים האחרונות אך לא חוסנו כנגד נגיף הקורונה. הם לא כללו במחקר מטופלים שהלכו לעולמם עקב COVID-19 במטרה לבחון את מקרי התמותה מסיבות שאינן על-רקע נגיף הקורונה.

 

בתקופה שבין דצמבר 2020 ועד יולי 2021, בקרב מחוסנים כנגד נגיף הקורונה תועדו שיעורים נמוכים יותר של תמותה מסיבות שאינן על-רקע הזיהום בקורונה, בהשוואה לאלו שלא קיבלו את החיסון, הבדל שנותר גם לאחר תקנון לגיל, גזע, מוצא אתני, מין ואזור גיאוגרפי.

 

קרב אלו שקיבלו שתי מנות חיסון של חברת פייזר נרשמה ירידה של 34% בסיכון לתמותה מסיבות שאינן עקב קורונה בחודשים שלאחר החיסון, בהשוואה לאלו שלא חוסנו כנגד הנגיף. באלו שקיבלו שתי מנות של חיסון מודרנה כנגד הנגיף נרשמה ירידה של 31% בסיכון לתמותה, בהשוואה ללא-מחוסנים ובאלו שקיבלו מנה אחת של חיסון חברת ג'ונסון וג'ונסון נרשמה ירידה של 54% בסיכון לתמותה.

 

אחד ההסברים שמציעים החוקרים לממצאי המחקר הם כי אלו שקיבלו את החיסון, באופן כללי, נטו להיות בריאים יותר בהשוואה לאלו שלא חוסנו, נושא שבכוונתם לבחון בעתיד.

 

לא תועדה כל עדות לעליה בסיכון לתמותה בקרב אלו שקיבלו את החיסון כנגד נגיף הקורונה, ממצאים המחזקים את פרופיל הבטיחות של החיסונים המאושרים כיום לשימוש כנגד נגיף הקורונה.

 

Morbidity and Mortality Weekly Report 2021

 

לידיעה במדסקייפ

 

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<