הרצאות מצגות

ד''ר יוסי רוזנבלום - לעצם קביעת מדדי איכות ברפואה יש השפעה מהותית על שיפור האיכות...מתוך כנס מדדי איכות ברפואה, המי''ל

17/12/2005

כנס מדדי איכות ברפואה התקיים ב-30/11/05 בכפר המכביה ועסק בשאלת מדידת האיכות ברפואה באספקטים שונים.
ד"ר מיכאל דור וגב' רות פרוינד תיארו את מלאכת הבקרה שנעשית ע"י המשרד בבתי חולים ומרפאות כירורגיות. מסתבר שהביקורת נתקלה בקשיים רבים בתחילת הדרך כשהתגובה הראשונית של מנהלים רבים בבתי החולים שבוקרו הייתה "איפה הצ'יק ?...תביאו קודם כל כסף שנוכל לשפר ואח"כ תבואו לעשות ביקורת..." אבל בהמשך התקבל שיתוף פעולה נרחב, כולל גם מבתי החולים של הכללית.  המסקנות המרכזיות מהבקרות שנעשו עד כה הם שבדר"כ בתי החולים עומדים בסטנדרטים. יש בעייה קשה יחסית של עמידה בסטנדרטים במרפאות כירורגיות פרטיות הן מבחינת שמירת נוהלים והן מבחינת ציוד לקוי וישן.
הלקחים באשר לתהליך הבקרה עצמו הם שיש צורך בצוות יעודי ולא ניתן להתבסס על מתנדבים, במיוחד שקיימת גם בעייה של ניגודי אינטרסים בין בתי חולים מתחרים. בעתיד, בכוונת המרכז להתמקד בבקרה על תהליך הביקורת הפנימית המתקיים בכל בתי החולים, ומידי פעם להתמקד גם בנקודות מסויימות כמו רישום תקין, סטריליזציה וכד'.
 
ד"ר יוסי רוזנבלום, מנהל המידע הרפואי בקופ"ח מאוחדת הציג הרצאה בהירה וקולחת בה עמד על המשמעות וההשפעה של מדידת איכות ברפואת הקהילה.
אנו שמחים להביא כאן את הרצאתו המלאה לה ניתן להאזין ולצפות בו זמנית בשקפים שהוצגו במהלך ההרצאה. כפי שתוכלו לשמוע מייד, מסתבר, לפי ד"ר רוזנבלום שיש חשיבות והשפעה (חיובית!) עצומה לעצם ביצוע מדידה של קריטריונים של איכות ברפואה כדי להשפיע על ציבור הרופאים והצוות הרפואי לשפר את איכות הטיפול.

להרצאתו של ד"ר יוסי רוזנבלום לחצו כאן

הערת המערכת: כנס זה חשוב ומשמעותי ביותר לקהיליה הרפואית בישראל, ולכן אף לקחנו על עצמנו כאי-מד להיות נותני החסות של הכנס, ואף לסקר אותו באתר.
באשר למדדי האיכות, נראה לנו שיש מקום להרחיב את התפוצה והזמינות למידע זה, גם לקהל הרחב, ואפילו תוך השוואה ובדיקה של רמת האיכות ברפואה שמספקות קופות חולים ובתי חולים. אלה עשויים לסייע לשיפור התחרות הבריאה הקיימת בשוק, ולשפר עוד יותר את איכות הרפואה בישראל.

במידה ונתקלתם בבעייה טכנית לצפייה/האזנה - הקליקו כאן למידע טכני או פנו אלינו.


 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<