חדשות

מגמה מעורבת: מספר המאומתים החדשים בירידה וגם מקדם ההדבקה - אבל אין ירידה בכמות החולים הקשים ויש אף עלייה במספר הקריטיים והמונשמים

24/01/2021

מאת מערכת אי-מד

נתוני סוף השבוע של מגפת הקורונה כפי שמתבטאים בדו"ח אמן ובלוח הבקרה מטרידים מכיוון שלמרות שקיימת ירידה במס' המאומתים, מקדם ה-R והתייצבות בשיעור החיוביים רמת התחלואה הקשה עדיין אינה יורדת .

סיכם זאת יפה  ד"ר זאב פלדמן, יו"ר ארגון רופאי המדינה ומנהל היחידה לניורוכירורגיה ילדים בשיבא שפרסם הבוקר הפוסט כדלקמן :

המגיפה מסכנת יותר מתמיד את הילדים שלנו ואת הצעירים- יש להדק את האכיפה של הסגר ולפתוח את החיסונים לכלל האוכלוסייה.  אל תתבלבלו- הירידה במספר המאומתים נובעת מירידה במספר הבדיקות מ-125 אלף לפני שבוע לכ-80 אלף בסוף השבוע האחרון.

החולים הקשים שממשיכים לזרום אלינו, הם צעירים יותר, ובמצב קשה יותר, ולצערי  גם מספר המתים עולה. מספר החולים במצב קריטי קפץ בסוף השבוע מ-358 ל-428, ומספר המונשמים טיפס ל-342.

חייבים להפחית את מספר החולים בישראל - אחריות אישית מהודקת של חברי כלל המגזרים. כל הפרה של הסגר- קטנה כגדולה פוגעת בכולנו, ומסכנת היום יותר מתמיד את ילדינו.

חייבים למנוע כניסה של מוטאציות, שאחת מהן עלולה להיות עמידה בפני החיסון ולהשתלט על התחלואה בישראל.

העליה בהדבקות הילדים בני הנוער והמבוגרים הצעירים מדגישה את הצורך בחיסון של כלל האוכלוסיה מעל גיל 16. חייבים להגביר את קצב החיסונים - לאפשר לכל מי שרוצה להתחסן ללא מגבלות, ולנצל את כל מי שיכול לחסן, כולל בתי החולים, כדי לסיים את המבצע במהירות האפשרית".

הערת המערכת: נתוני ההתחסנות ממשיכים לעלות בצורה יפה, במיוחד בקבוצות הגיל המבוגר כפי שניתן לראות כאן

 

והשאלה היא כמה המחולים הקשים החדשים (כ-1000 בשבוע האחרון, מהם קרוב ל-80% מבוגרים מעל 60), והמאומתים בכלל (כ-50,000 בשבוע האחרון)  היו לאחר מנת חיסון אחת או שתיים. ההערכות הן שהחיסון אפקטיבי גם כנגד הוריאנט הבריטי שככל הנראה "השתלט" על ישראל, וחשוב יהיה לאמת ולוודא זאת באמצעות בדיקת שיעור התחלואה מבין המחוסנים.

 

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<