חדשות

תוצאות מבטיחות לטיפול ביתי בזריקות Zilucoplan להקלה על תסמיני מיאסתניה גראביס (מתוך כנס ה-AAN)

15/05/2019

 

מנתונים חדשים ממחקר בשלב II, שהוצגו במהלך הכנס השנתי מטעם ה-American Academy of Neurology, עולה כי Zilucoplan, תכשיר ניסיוני הפועל כמעכב של מערכת המשלים, מביא לשיפור מהיר בתסמינים בחולים עם מיאסתניה גראביס.

 

המחקר כלל שלוש זרועות – פלסבו, Zilucoplan במינון 0.1 מ"ג/ק"ג או Zilucoplan במינון 0.3 מ"ג/ק"ג.

 

מהנתונים עלה כי בקבוצה של 44 חולים, טיפול יומי בזריקות Zilucoplan במינון 0.3 מ"ג/ק"ג הוביל לירידה משמעותית במדדי QMG (Quantitative Myasthenia Gravis), MG-ADL (Myasthenia Gravis Activities of Daily Living), מדד MG Composite ומדד MGQoL15r (Myasthenia Gravis Quality of Life) בתוך 12 שבועות.

 

השינויים בכל המדדים – QMG, MG-ADL, MG Composite ו-MGQoL15r – נותרו מובהקים סטטיסטית לאחר 24 שבועות עם טיפול ב- Zilucoplan במינון 0.3 מ"ג/ק"ג, כמו גם בתת-קבוצה של חולים שחצו מקבוצת הפלסבו לקבוצת הטיפול ב- Zilucoplan לאחר 12 שבועות. עם זאת, המינון הנמוך היה פחות יעיל מבחינה פרמקוקינטית והביא לעיכוב של 88% מפעילות המשלים בלבד, בהשוואה לעיכוב של 97% עם המינון הגבוה יותר.

 

הטיפול היה יחסית בטוח, עם תופעות לוואי מינוריות וצפויות שכללו בחילות וכאבי ראש, כאשר בחלק מהחולים תועדו תופעות הקשורות בהזרקה. 20% מהחולים בקבוצת הפלסבו נדרשו לטיפול הצלה, זאת בהשוואה ל-7% מאלו שטופלו ב- Zilucoplan במינון נמוך ואף אחד מאלו בקבוצת הטיפול במינון גבוה. כמו כן, לא תועדו אירועים חריגים חמורים, אם כי מרבית החולים בכל הקבוצות דיווחו על אירועים חריגים מכל-סוג.

 

מתוך כנס ה-AAN

 

לידיעה ב-MedPage Today

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<