חדשות

המל''ג דחה בקשת אונ' בן גוריון לכלול סטודנטים ישראלים בתכנית הבינ''ל. דיקאן הפקולטה פרופ' עמוס כץ בתגובה : אני מאוכזב וכועס (דהמרקר)

16/08/2019

מאת מערכת אי-מד

 

ע"פ דיווח בדהמרקר , המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג) דחתה השבוע סופית בקשה של אוניברסיטת בן גוריון לכלול בתוכנית הבינלאומית שלה ללימודי רפואה עשרה סטודנטים ישראלים שהיו אמורים להתחיל את לימודיהם כעת ולסיים אותם בתוך 4  שנים.

בקשת האוניברסיטה היא על רקע הצורך הדחוף בהגדלת מספר הסטודנטים לרפואה בישראל וכן בשל הביקורת על כך שתכנית הלימודים הבינלאומית המתקיימת באונ' בישראל, שבהן לומדים מאות סטודנטים, היא למעשה על חשבון סטודנטים ישראלים הנאלצים ללמוד רפואה בחו"ל . 

הסירוב של מל"ג מעלה תהייה שכן רק לאחרונה קבעה ועדה ייעודית שהוקמה לצורך הנושא  כי יש לצמצם או לסגור את התוכניות הבינלאומיות באוניברסיטאות בן גוריון, טכניון ותל אביב בהן לומדים כ-130 סטודנטים מחו"ל בכל שנתון.

בכתבה בדה מרקר מצוטט  פרופ' עמוס כץ (בתמונה), דיקן הפקולטה לרפואה בבן גוריון כך:  "אני כועס. אנחנו שולחים היום עשרה צעירים ישראלים ללמוד בחו"ל. אם היה לי לוח זמנים של עוד חודשיים היתי מגיש את התוכנית בזמן והייתי מוציא קול קורא לסטודנטים נוספים. זה עצוב מאוד, מוזר וחבל, כי אנחנו מנסים להוביל משימה של הפחתת כמות הסטודנטים הזרים ועוצרים אותנו בנימוקים שנראים טכניים ופורמליים לחלוטין".

 

להלן תגובת המל"ג כפי שמדווחת בכתבה בדהמרקר "הבקשה נפסלה במל"ג כיוון שאוניברסיטת בן גוריון הציעה לקלוט למסלול הלימודים רק סטודנטים מאוניברסיטת בן גוריון ומשכך המסלול אינו שוויוני ולא ניתן לאשרו. בנוסף האוניברסיטה התבקשה להציג למל"ג את תוכנית הלימודים ה-4 שנתית המלאה אותה היא מייעדת  לסטודנטים הישראלים. לכשהתוכנית תוצג הנושא יידון מחדש".

 

לכתבה בדהמרקר

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<