חדשות

מכשיר אלקטרומגנטי חדש עשוי לספק הקלה ממושכת בכאבים (Pain Res. Manag)

24/10/2019

 

מכשיר אלקטרומגנטי, נוירו-מודולטורי חדש, הנמכר ללא מרשם רופא, עשוי לשמש כאמצעי לא-פולשני יעי להקלה ממושכת על כאב בחולים הסובלים מכאב כרוני, כך מדווחים חוקרים במאמר חדש שפורסם בכתב העת Pain Research and Management.

 

במסגרת המחקר ביקשו החוקרים לבחון את ההשפעה לאורך זמן של טיפול במצבי כאב כרוני שונים באמצעות מכשיר נוירו-מודולטורי אלקטרומגנטי, הנמכר ללא מרשם רופא. המחקר הפרוספקטיבי ארך שישה חודשים וכלל 240 חולים עם כאב כרוני, 94% מהם דיווחו כי נטלו כדורי לשיכוך כאבים ו-98% דיווחו כי ניסו טיפולים שונים לכאב בטרם הגיוס למחקר. מדד הכאב הממוצע בתחילת המחקר עמד על 8.2 נקודות לפי סולם VAS (Visual Analog Scale).

 

בכל המשתתפים תועדה תגובה חיובית לטיפול PSWT (Pulsed Shortwave Therapy) במחקר ראשוני בן שבעה ימים. הערכות פרוספקטיביות הושלמו במרווחים של 3, 4 ו-6 חודשים לאחר הערכה רטרוספקטיבית בת שבעה ימים. החוקרים השלימו ניתוח נתונים במטרה לקבוע את מגמות ההטבה בכאב לאחר שבעה ימי שימוש במכשיר.

 

מהנתונים עולה כי שבוע לאחר הטיפול הראשוני, מדד הכאב הממוצע ירד ל-2.9 נקודות (ירידה של 65% בחומרת הכאב). בעת ההערכה לאחר שישה חודשים, מדד הכאב הממוצע עמד על 3.3 נקודות (ירידה של 60% בחומרת הכאב מתחילת המחקר). רק ב-17% מהחולים תועדה עליה ברמת הכאב, אם כי דרגת הכאב החדשה עדיין הייתה נמוכה מדרגת הכאב בתחילת המחקר.

 

במרבית החולים, ההקלה בכאב תורמה לשיפור איכות החיים והפחתת היקף הטיפול התרופתי להקלה בכאב. לא תועדו אירועים חריגים משמעותיים לאורך ששת חודשי הטיפול.

 

החוקרים מסכמים וכותבים כי ב-97% מהמשתתפים במחקר, אשר הדגימו תגובה משמעותית קודמת לטיפול PSWT בן שבעה ימים, ההטבה בתסמינים נותרה לאורך שישה חודשים בהם נעשה שימוש במכשיר לפי הצורך.

 

Pain Res. Manag. Published online September 30, 2019

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<