הודעות אירגונים

מרפאה חדשה לסוכרתיים מסוג 1 מעל גיל 18

02/11/2016

בשורה לבוגרים סוכרתיים מסוג 1 בישראל: מרכז DMC לטיפול בסוכרת פתח מרפאה חדשה לסוכרתיים מסוג 1 מעל גיל  18, המציעה מעטפת טיפולית מקיפה ומותאמת אישית לצרכי אוכלוסייה זו.

תכנית הטיפול במרפאה כוללת רופא סוכרת המנהל באופן אישי את הטיפול, שימוש במכשור וטכנולוגיות מתקדמות כולל חיבור למד הסוכר ללא דקירה FreeStyle Libre , וצוות פרא רפואי מהמובילים בתחום הכולל דיאטנית, מאמן כושר, אחות סוכרת, מאמנת אישית ומומחה ברפואה סינית. המשמעות היא טיפול מותאם אישית של 360 מעלות בסוכרת מסוג 1 על מנת להגיע לתוצאות מאוזנות ואופטימליות. תכנית הטיפול נבנית בהתאמה אישית למטופל ואורכה כ-3 חודשים לערך. קיימת אפשרות לבצע גם מפגשי מעקב טלפוניים או דרך סקייפ.

מרכז DMC ממוקם במתחם סי אנד סאן בת"א. בראש המרפאה יעמוד ד"ר איתן רויטמן, שסיים לימודי רפואה בהונגריה בהצטיינות, התמחה במחלקה הפנימית בביה"ח מאיר, וכיום מרכז את תחום הסוכרת במכון האנדוקרינולגי בבית החולים. ד"ר רויטמן מקדיש 100% מעבודתו כרופא לתחום הסוכרת.

סוכרתיים מסוג 1 מהווים כ-10% מהסוכרתיים, כאשר הפתופיזיולוגיה של המחלה ודרכי ההתמודדות אתה שונים מאלו של סוכרת מסוג 2. בעוד עבור ילדים מתחת לגיל 18, שהינם סוכרתיים מסוג 1, קיימים שירותי רפואה איכותיים, אין המצב דומה עבור סוכרתיים בוגרים מסוג 1. המועצה הלאומית לסוכרת אף פנתה למשרד הבריאות בנושא בבקשה להקים מרפאות ייעודיות עבור החולים הללו והנושא נמצא כעת בבדיקה.

פרופ' איתמר רז, המנהל הרפואי של מרכז DMC : "אנו שמחים להודיע על פתיחתה של מרפאה מיוחדת לטיפול בסוכרת סוג 1 בוגרים, שתשלב את מיטב המומחים והמכשור בתחום. אני מקווה שזוהי סנונית ראשונה בדרך להקמת מרפאות כאלו במקומות נוספים ברחבי הארץ".

ד"ר איתן רויטמן: "קיים בארץ חוסר משמעותי במרפאות ייעודיות עבור סוכרתיים טייפ 1 בוגרים. האמצעים העומדים בפניהם מוגבלים ביותר הן מבחינת משך ותדירות הביקור והן מבחינת התמיכה הסביבתית, הרגשית והרפואית הנדרשת. אנו גאים להשיק מרפאה ייחודית מסוגה בישראל שהטיפול בה יסייע בהתמודדות עם המחלה על כלל היבטיה ולה האמצעים להעניק את המעטפת הטיפולית הטובה ביותר".

נמסר על ידי  גולדפינגר תקשורת

אודות מרכז DMC לטיפול בסוכרת

DMC הוא מרכז רפואי פרטי לטיפול בסוכרת בו ניתן למצוא רופאים מומחים בטיפול בסוכרת מהשורה הראשונה בישראל תחת ניהולו הרפואי של פרופסור איתמר רז, שעובדים יחד כצוות במטרה אחת – לאזן את הסוכרת ולשפר את הבריאות ואיכות החיים של המטופל. השילוב של צוות רב מקצועי, שימוש בטכנולוגיות והזמינות הגבוהה מאפשרים לבנות תכניות טיפול ייחודיות שמאפשרות להגיע לתוצאות משמעותיות תוך זמן יחסית קצר. במסגרת השירותים במרכז DMC ניתן לקבל חוות דעת מרופא סוכרת מומחה, ייעוץ תזונתי, טיפול בשילוב הרפואה הסינית, קואצ'רית, פודיאטור וכן שירותים ייחודיים כגון חוות דעת משפטיות או בדיקות הולטר סוכר, בדיקת חילוף חומרים ובדיקות להערכת סיכון קרדיווסקולרי.

אודות סוכרת סוג 1

סוכרת סוג 1 היא מחלה אוטואימונית כרונית, התוקפת את הגוף והורסת את יכולתו לייצר אינסולין באופן עצמאי. על החולים להקפיד על טיפול תרופתי, תזונה וכושר. החשיבות בשמירה על איזון ערכי הסוכר הינה קריטית; חוסר באיזון משמעו סיבוכים רפואיים נוספים אשר עלולים לסכן את חייו של הסוכרתי, ולהחמיר את מצבו עד לכדי עיוורון, כשל כלייתי, קטיעת איברים ואף שבץ מוחי. לסוכרתי מסוג 1 מומלץ לבדוק את רמות הסוכר שלו 12 פעמים ביום לערך.  

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<