הודעות אירגונים

לראשונה בישראל: בית חולים ''דנה-דואק'' לילדים מחליף את מדי האשפוז בבגדים מעוצבים

25/01/2017

בית החולים יצא במיזם במסגרתו יוחלפו מדי האשפוז בבגדים שיעניקו לילדים הרגשה של בית. לגיוס המימון לייצור הבגדים, נרתמו הילדים המאושפזים בדנה והצוות המטפל. הם קיבלו מצלמות ותיעדו את האשפוז מזווית הראייה שלהם. התוצאה: ספר תמונות מהודר שיימכר כתרומה למען הילדים המאושפזים. בנוסף: יתקיים אירוע התרמה למען הפרויקט שיכלול תערוכה של התמונות הנבחרות ותצוגת אופנה בה יצעדו על המסלול ילדים שהחלימו.

בית חולים "דנה-דואק" לילדים יוצא ביוזמה יוצאת דופן ולראשונה בישראל: החלפת מדי האשפוז לילדים בבגדי דנה החדשים. את הבגדים מעצבת שרון טל מבית האופנה "משכית" שעומלים בימים אלה על הכנת שתי דוגמאות לחמש שכבות גיל שונות ואותן יבחרו ילדי דנה בקלפי מיוחד שיוצב בבית החולים.

לאחר הבחירה בבגדים הנבחרים, בית החולים יפנה לייצור של עשרת אלפים בגדים חדשים. לשם כך, יצא לדרך פרויקט צילום ייחודי בשם "כשהלב מתבונן" במסגרתו קיבלו עשרות ילדים מאושפזים מצלמות וצילמו את תקופת האשפוז בה שהו בבית החולים מבעד לעיניים שלהם. התקבלו אלפי תמונות שעיקרם נערכו לספר מהודר ומרשים שיימכר כתרומה למען ייצור הבגדים החדשים, במסגרת ערב התרמה מיוחד שיתקיים ב-26.2.17 בגלריית "נור" שביפו. הערב יכלול תערוכה של התמונות הנבחרות ותצוגת אופנה של הבגדים הנבחרים בהובלת ילדים שהחלימו ובאים להעניק בחזרה למקום בו טופלו עד להחלמתם.

את הפרויקט מובילה ענת לוי, אמא שילדיה טופלו בבית חולים "דנה-דואק" ומאז, במשך שנים, היא מגויסת בהתנדבות למען הילדים החולים. לדבריה: "מניסיוני כאמא שילדיה טופלו בדנה, הקושי הגדול ביותר של הילדים הינו ההחלפה של הבגדים עימם הגיעו לבית החולים למדי האשפוז. האקט הזה הופך אותם רשמית לחולים ומרחיק אותם מהזהות, הסביבה והילדות ואני מאמינה שהחלפת המדים היא צעד נוסף בדרך להחלמה של הילדים. תודה מיוחדת לכל צוות האחיות של דנה בראשותה של גב' תמי זמיר, מנהלת הסיעוד על הסיוע הענק בהובלת הפרויקט, לאיתן ויתקון הצלם שליווה את הילדים בפרויקט הצילום".

"אנחנו מזמינים את הציבור הרחב להתגייס למען המטרה החשובה ולרכוש כרטיס לאירוע ההתרמה ולספר. כספי התרומות יוקדשו ל'בגדי דנה החדשים'. מדובר במיזם חדשני, העולה בקנה אחד עם ערכי הליבה של ביה"ח שלנו, שדוגל לצד מקצועיות מהמעלה הראשונה, גם בראיית הילד ומשפחתו במרכז העשייה הרפואית. זהו פרויקט  שישפיע שנים קדימה על תנאי השהייה של הילדים בבית החולים שלנו ולמען הצלחתו אנו זקוקים לעזרת הציבור לגיוס עלות הייצור של הבגדים החדשים" קורא פרופ' דרור מנדל, מנהל בית חולים "דנה-דואק".

דף גיוס התרומות לפרויקט בדף מיוחד שפתחה עמותת הידידים של בית החולים בניהולה של גב' רונית בלום שמלווה את מבצע גיוס הכספים להצלחת הפרויקט - לחצו כאן

סרטון שמלווה את הפרויקט - לחצו כאן

אבי שושן, דובר מרכז רפואי תל אביב – איכילוב

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<