חדשות

האיגוד לרפואת ילדים מביע תמיכה במהלך של פייסבוק לחסום מתנגדי חיסונים

08/03/2019

הודעת האיגוד לרפואת ילדים

ראשי האיגוד לרפואת ילדים, פרופ' שי אשכנזי וד"ר צחי גרוסמן, מפרסמים הבוקר הבעת תמיכה במהלך הדרמטי של רשת פייסבוק, לחסימת מתנגדי חיסונים.

"הרשתות החברתיות, דוגמת פייסבוק, הפכו בשנים האחרונות מוקד להפצה מהירה של מסרים מסוכנים ובכך שימשו למעשה סוכני מידע של קבוצות שוליים, המתנגדות לחיסונים. פייסבוק נקטה הלילה עמדה בשאלה של חיים ומוות, לילדים וגם למבוגרים, וזה ראוי ונכון. אין ספק - חיסונים הם דרך המניעה הטובה ביותר להתפשטות מחלות ולהידבקות במחלות מסוכנות. בישראל הצלחנו להתגבר בעבר על מגיפות והתפשטותן, בין היתר בעזרת היענות  להתחסנות של הרוב המכריע של האוכלוסיה. ההתנהגות הציבורית והבריאותית צריכה להמשיך בכיוון הזה. למשל, בהדברת החצבת. טוב שאמצעי המידע מהמובילים בעולם וגם בארץ, פייסבוק, נרתמת גם היא למהלך".

כזכור הודיעה פייסבוק בחודש שעבר , לאחר לחץ של בית הנבחרים בארה"ב על כך שתחסום מתנגדי חיסונים ברשת.

צעד זה מגיע בעקבות התנגדות וביקורת על התפשטות של קמפיינים שונים בפייסבוק נגד חיסונים לרבות אף פרסומות ממומנות הפונות באופן ספציפי לנשים בהריון, בעיקר במדינות בהן חלה התפרצות של חצבת בארה"ב.

"אנו מחויבים למידע מדויק ושימושי בפייסבוק" אמר דובר פייסבוק . "אנו מסירים תוכן שמפר את הסטנדרטים הקהילתיים שלנו, ונמשיך במאמצים לספק מידע חינוכי על נושאים חשובים כמו בריאות".

בנוסף מסר דובר פייסבוק  כי "אנו בוחנים אמצעים נוספים כדי להילחם בבעיה, כולל צמצום או הסרה של סוג תוכן כזה מההמלצות, כולל המלצות להצטרפות לקבוצות, והורדה שלהן בתוצאות החיפוש בהדרגה.במקביל, אנחנו מוודאים שתוכן איכותי וסמכותי יותר יהיה זמין".

לדיווח במאקו

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<