חדשות

ה-FDA חוקר 127 דיווחים של פרכוסים ותסמינים נוירולוגים שייתכן וקשורים לשימוש בסיגריות אלקטרוניות אך בשלב זה עדיין לא נקבע קשר סיבתי (CNN)

08/08/2019

מאת מערכת אי-מד

ע"פ דיווח ב-CNN , סוכנות ה-FDA  עדכנה  שהגיעו אליה  127 דיווחים על התקפים או תסמינים נוירולוגיים אחרים שעשויים להיות הקשורים לשימוש בסיגריות אלקטרוניות. עם זאת, חוקרי ה-FDA טרם קיבלו להחלטה אם השימוש באידוי קשור ישירות למקרים.

ד"ר נד שרפלס, יו"ר ה- FDA,  אמר כי "ה- FDA ממשיך בחקירה המדעית כדי לקבוע אם יש קשר ישיר בין השימוש בסיגריות אלקטרוניות לבין סיכון להתקפים או תסמינים נוירולוגיים אחרים.

על פי ה- FDA, המקרים המדווחים התרחשו בין 2010 ל -2019 ובנוסף להתקפים דיווחו כמה אנשים על התעלפויות או רעידות."  

שרפלס הוסיף  כי "עדיין אין לנו מספיק מידע כדי לקבוע אם סיגריות אלקטרוניות גורמות לאירועים המדווחים הללו". הוא  קרא לציבור להמשיך ולדווח ל-FDA  על אירועים מסוג אלה.

לדבריו, מידע נוסף "עשוי לעזור לנו לזהות גורמי סיכון נפוצים ולקבוע אם תכונות ספציפיות של סיגריה אלקטרונית מסויימת, כגון תוכן או מינון ניקוטין, עשויות להיות קשורות יותר להתקפים".

באפריל הודיעה ה- FDA כי קיבלה 35 דיווחים על התקפים הקשורים לאידוי, במיוחד בקרב משתמשים צעירים יותר. "התקפים או עוויתות הם תופעות לוואי פוטנציאליות ידועות של רעילות לניקוטין", נמסר אז בסוכנות.

מאז היו 92 דיווחים חדשים, אך ה- FDA לא הודיע ​​על כך שנמצא דפוס ברור בכל המקרים.

על פי הדיווחים, התקפים התרחשו לאחר מספר אידויים או עד יום לאחר השימוש, כך דווח על ידי ה- FDA באפריל. כמו כן מספר אנשים שחוו בעבר פרכוסים, השתמשו גם בסמים אחרים כמו מריחואנה.

"דוחות נוספים או מידע מפורט יותר על אירועים אלה הם חיוניים כדי לסייע לביצוע הניתוח שלנו", אמר שרפלס ביום רביעי. על פי הסוכנות, ניתן לדווח על מקרים ל- FDA באופן מקוון, והגשות מועילות ביותר כאשר הן מפרטות את המוצר המעורב ואת כל התנאים הרפואיים העומדים בבסיסו.

"חובה שאנשי מקצוע בתחום הבריאות, צרכנים, הורים, מורים ומבוגרים מודאגים אחרים, כמו גם משתמשי נוער ומבוגרים צעירים, יעבירו ל - FDA מידע מפורט על כל אירוע בעבר או בעתיד של התקפים בעקבות שימוש בסיגריות אלקטרוניות." אמר.

"אנו מחויבים לפקח על נושא זה מקרוב ולנקוט בצעדים נוספים לפי הצורך כדי להגן על הציבור, ובמיוחד על צעירי ארצנו, מהסכנות של סיגריות אלקטרוניות ומוצרי טבק אחרים", הוסיף.

לכתבה ב-CNN

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני