חדשות

טיפול אימונותרפי תת-לשוני כנגד אמברוזיה עשוי להקל על נזלת עונתית בילדים (מתוך כנס ה-AAAI)

16/11/2019

 

טיפול אימונותרפי תת-לשוני כנגד אמברוזיה (Sublingual Immunotherapy, או SLIT) מלווה בשיפור תסמיני אלרגיה ולרוב נסבל היטב בילדים, כך עולה מתוצאות מחקר חדש בשלב II, שהוצגו במהלך הכנס השנתי מטעם ה-American Academy of Allergy, Asthma & Immunology.

 

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי טבליות Ragwitek מאושרות ע"י מנהל המזון והתרופות האמריקאי לשימוש במבוגרים עם אלרגיה לאמברוזיה, אך כיום אין טיפול SLIT כנגד אמברוזיה המאושר לילדים.

 

המחקר האקראי, מבוקר-פלסבו, כלל 1,022 ילדים עם נזלת אלרגית בעקבות חשיפה לאמברוזיה, עם או בלי דלקת לחמית או אסתמה. מבין אלו, 952 ילדים בגילאי 5-17 שנים (גיל ממוצע של 12 שנים, 62.9% בנים) השלימו את המחקר.

 

החוקרים מדווחים כי הממצאים העידו כי הטיפול הפעיל לווה בשיפור ניכר במדד TCS (Total Combined Score), המהווה סיכום של תסמינים יומיים של דלקת של האף והלחמית ומדדי שימוש בתרופות. במהלך עונת השיא של אמברוזיה, באלו שקיבלו טיפול יומי ב-SLIT כנגד אמברוזיה (Ragwitek) נרשמה ירידה יחסית של 38.3% במדד TCS בהשוואה לאלו בקבוצת הפלסבו (הבדל ממוצע ריבועים פחותים של 2.73, p<0.001).

 

לאורך כל עונת האמברוזיה, חולים בקבוצת הטיפול הפעיל חוו ירידה של 32.4% במדד TCS, בהשוואה לאלו בקבוצת הפלסבו (הבדל ממוצע ריבועים פחותים של 1.40, p<0.001).

 

בקרב ילדים בקבוצת ההתערבות תועד גם שיפור מובהק סטטיסטית בתסמיני אלרגיה לאמברוזיה וירידה בהיקף הטיפול התרופתי.

 

החוקרים מדווחים כי לא תועדו מקרים של תגובה אנאפילקטית, תופעות לוואי חמורות על-רקע הטיפול הסיסטמי, או אירועים המסכנים את דרכי האוויר על-רקע הטיפול הפעיל. עם זאת, שיעורי הפסקת הטיפול עקב אירועים חריגים היו גבוהים יותר בקבוצת ההתערבות, בהשוואה לקבוצת הפלסבו (3.9% לעומת 1.0%, בהתאמה).

 

מתוך כנס ה-AAAI

 

לידיעה ב-MedPage Today

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<