הודעות אירגונים

חדש ב''הלל יפה'': מרכז טיפול יום פסיכיאטרי לנוער

21/01/2020

בטקס שנערך במתחם המרפאה לבריאות הנפש ילדים ונוער של המרכז הרפואי הלל יפה נחנך רשמית מרכז טיפול יום פסיכיאטרי ייעודי לנוער, שנותן מענה בתחום שעד כה לא היו עבורו מוסדות מתאימים באזור.

המרכז, שנחנך השבוע בטקס חגיגי, זכה לשם "מנור", שם נרדף למשוט המניע סירה, המהווה מטאפורה ליד מושטת לבני הנוער שעבורם הוא הוקם. כאמור, מדובר במיזם ייחודי, המספק מסגרת לימודית זמנית טיפולית לבני נוער, מסגרת שעד כה לא הייתה קיימת באיזור במתכונתה זו.
"מדובר במרכז  הנותן  מענה לבני נוער בגילאי 18-12 הסובלים מקשיים הסתגלותיים והפרעות פסיכיאטריות ומתקשים להמשיך ולתפקד בבית, בחברה ובבית הספר", מסבירה ד"ר טטיאנה אברט, מנהלת המרפאה לבריאות הנפש לילדים ונוער של המרכז הרפואי הלל יפה.
"במרכז פועל צוות רב מקצועי רפואי, פרא-רפואי וחינוכי כולל כיתה חינוכית בפיקוח משרד החינוך המספקת לימודים אקדמיים ברמה התואמת את הגיל ואת היכולות האקדמיות של הילד".
על המרכז אחראית גב' אלי רוזן, מטפלת ותיקה במרפאה לבריאות הנפש ילדים ונוער, אשר יחד עם צוות מקביל ממשרד החינוך: גב' עופרה אברג'יל – מנהלת ביה"ס במרכז החינוכי לילדים במרכז הרפואי הלל יפה, והגב' חן בר- מחנכת הכיתה של המרכז, מהוות גורם מאגד של כל הניתן במסגרת המרכז.
"לכל נער ונערה אנו יוצרים תכנית לימודית ייחודית, בתיאום עם המסגרת החינוכית ממנו הגיע, ומקיימים קשר רציף בין המסגרת החינוכית לבין מחנכת הכיתה במרכז מנור, לפי הצורך, כאשר במהלך הטיפול במרכז לכל ילד נקבעת תכנית טיפולית (פסיכותרפיה) פרטנית וקבוצתית בהתאם לצרכיו. בנוסף, מתקיימת הערכה ומעקב פסיכיאטרי מידי שבוע ומתקיים קשר רצוף בין הצוות הטיפולי של המרכז לבין ההורים, כולל הדרכת הורים שוטפת על ידי מטפל מקצועי המלווה את אותו הנער/ה", מסביר צוות המרכז.
לתכנית הטיפולית במרכז מתאימים ילדים עם הפרעה פסיכיאטרית שזקוקים לטיפול אינטנסיבי יותר מאשר טיפול מרפאתי שתפקודם הלימודי לקוי בשל ההפרעה הפסיכיאטרית הבסיסית, אך הינם עצמאים בתפקוד היומיומי. המטרה היא להחזיר את הנער/ הנערה למסגרת הרגילה.

בטקס השבוע, נכחה הנהלת המרכז הרפואי, הנהלת מערך השירות לבריאות הנפש, בכירים ממשרד החינוך בחדרה, חיפה ועוד.
למידע נוסף על המרכז החדש והתנאים לקבלת בני נוער לטיפול בו,
ניתן לפנות בטלפון: 04-6337094/99 או בדוא"ל: barany@hymc.gov.il

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<