חדשות

ילדים עם אלרגיות למזון בסיכון מוגבר לסיבוכים עקב COVID-19 (מתוך אתר Medscape)

10/06/2020

 

חוסר ביטחון תזונתי (Food Insecurity) מתאפיין בכך שאדם אינו יודע מתי תהיה הארוחה הבאה שלו. מגפת ה-COVID-19 הנוכחית הובילה לחוסר בטחון תזונתי נרחב, בעיקר כתוצאה מאבטלה גואה. במקרים בהם קיים חוסר ביטחון תזונתי במשפחה בה ילד הסובל מאלרגיות למזון, התוצאות עלולות להיות חמורות עוד יותר.

 

הפרעה לשרשרת אספקת מזון עקב מגפת COVID-19 הובילה לבעיות חדשות עבור תעשיית המזון. התעשייה ביקשה וקיבלה הקלות מטעם מנהל המזון והתרופות האמריקאי; כעת מתירים שימוש במרכיבים חליפיים ללא חובת שינוי התווית המצורפת למוצר. שינויים אלו בוצעו ללא מתן הזדמנות לציבור להביע את דעת, בשל דחיפות הנושא. יתרה מזאת, השינויים עשויים להישאר על כנם לתקופה לא-מוגבלת לאחר שהמגפה תהיה תחת שליטה.

 

תחת ההנחיות החדשות לא ניתן לשנות את תוויות גלוטן ושמונה אלרגנים מג'וריים (בוטנים, אגוזים, חלב, ביצים, סויה, חיטה, דגים ומאכלי ים). מנהל התרופות והמזון האמריקאי מייעץ עוד לשקול הכרה באלרגנים מג'וריים למזון במדינות אחרות.

 

בינתיים, על-פי המדיניות הזמנית הנוכחית של מנהל המזון והתרופות האמריקאי, יש להגביל את התחליפים לעד 2% מהמשקל של המוצר הסופי, אלא אם מדובר בסוג אחר של אותו רכיב.

 

הורים לילדים אלרגיים הביעו חשש כבד מפני שינויים אלו ותהו גם אודות האחריות של יצרניות המזון בנסיבות הנוכחיות, למרות ההתראה של מנהל המזון והתרופות האמריקאי. חלק קטן מהחברות התחייבו לעדכן את תוויות המזון, במידת הצורך. בינתיים, ללא התראה מוקדמת, כעת המטופלים והרופאים צריכים להבין את הסיכונים הנלווים לשינויים אלו.

 

רבים קוראים למנהל המזון והתרופות האמריקאי לייעץ או לחייב את יצרניות המזון לספק התראה למוכרים ברשת האינטרנט או בחנויות אודות שינויים מרכיבים במוצרי המזון. סימן פשוט המוצב באזור בולט או התראה באינטרנט עשויים להוות פתרון סביר מאוד, ללא השקעה רבה.

 

לידיעה במדסקייפ           

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<