חדשות

ה-CDC קובע כי באלו שנדבקו בנגיף הקורונה אינם בהכרח מוגנים מפני הדבקה חוזרת (מתוך MedPage Today)

18/08/2020

 

חולים אשר נדבקו בנגיף הקורונה אינם בהכרח מוגנים מפני הדבקה חוזרת למשך שלושה חודשים, כך טוענים מומחים מטעם ה-CDC.

 

למרות שנבדקים שנמצאו חיוביים לנגיף עשויים להיוותר חיוביים למשך עד שלושה חודשים לאחר האבחנה ולא להדביק אחרים, אין הדבר מעיד כי זיהום מוביל להתפתחות חסינות לפרק זמן זה.

 

הבלבול הרב בנושא נבע מהחלטה של ה-CDC לעדכון את ההנחיות לבידוד. כעת, ההמלצה לבידוד היא לאלו שבאו במגע קרוב עם אדם עם COVID-19, למעט חולים שאובחנו עם COVID-19 במהלך 3 החודשים האחרונים. בנוסף, אלו שנמצאו חיוביים לנגיף הקורונה לא חייבים להיות בבידוד או להיבדק שוב למשך עד 3 חודשים, כל עוד לא מפתחים הישנות תסמינים. באלו שפיתחו תסמינים שוב בתוך שלושה חודשים מהאירוע הראשון ייתכן ויש מקום להשלים בדיקה חוזרת במידה ולא זוהה מקור אחר לתסמינים.

 

ב-CDC החליטו לעדכן את ההנחיות שלהם, כאשר כיום נקבע בבירור כי לא ידוע אם תתכן הדבקה חוזרת של אדם שכבר נדבק בנגיף בעבר. הסוכנות מוסיפה כי אלו עם הדבקה קודמת עדיין עשויים לשאת את הנגיף ברמות נמוכות למשך עד שלושה חודשים, דבר העשוי להסביר את תוצאות הבדיקה החיובית גם לאחר החלמה מהזיהום הנגיפי.

 

על-בסיס למעלה מ-15 מחקרים בינלאומיים ומחקרים המבוססים בארצות הברית להערכת היבטים שונים של הזיהום, הסוכנות קבעה שי משך הזיהום במרבית החולים אינו עולה על 10 ימים לאחר הופעת התסמינים ואינו עולה על 20 ימים באלו עם מחלה חמורה או אלו עם דיכוי חיסוני חמור.

 

מה-CDC הוסיפו כי אין מקרים מאושרים של הדבקה חוזרת בתוך 3 חודשים מהזיהום הראשוני. ההנחיות עדיין ממליצות כי במידה ואלו המחלימים מהנגיף יבואו במגע עם מקרה חיובי ויפתחו תסמינים חדשים, אזי עליהם לבודד את עצמם, ליצור קשר עם הרופא המטפל וייתכן ויוחלט על בדיקה חוזרת.

 

לידיעה ב-MedPage Today

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<