חדשות

רופאי בריאות הציבור: נדרשים צעדים מחמירים ושוויונים, ללא החרגות: איסור התקהלויות ברור ופשוט ללא סגרים ועוצרים עם כללים לא מובנים

16/09/2020

הודעת איגוד רופאי בריאות הציבור

איגוד רופאי בריאות הציבור של ההסתדרות הרפואית קורא לממשלה ולכנסת לנקוט בצעדים מחמירים ושוויונים לתקופה מוגבלת להקטנת קצב ההדבקות בקורונה, בשל רמת התחלואה הגבוהה כרגע בישראל.
 הכללים חייבים להיות פשוטים, ברורים ושוויונים, ללא החרגות על בסיס לחצים פוליטיים ואחרים.
החרגות למקורבים על כללי הבידוד והיעדר דוגמא אישית שוחקים את אמון הציבור ופוגעים קשות במאמץ הלאומי.

כפי שהתריע שר הבריאות, מתווה הסגר הפך להיות "גבינה שוויצרית מחוררת" ולכן למרות שיגבה מחיר כבד ביותר מהחברה הישראלית, הוא לא זוכה לאמון הציבור ולא ישיג את מטרתו.
עוד לא מאוחר לתקן.
אנו קוראים לשר הבריאות, לממשלה ולכנסת לאמץ את הצעתנו להטלת מגבלות פשוטות, ברורות, יעילות ושוויוניות.
אנו ממליצים על מגבלה מחמירה לשלושה שבועות של איסור התקהלויות של 10 אנשים בחלל סגור ו20 אנשים במקום פתוח, ללא אף יוצא מן הכלל. זוהי תכנית יעילה, ישימה וברורה שניתנת ליישום ולאכיפה.
במקום סגרים ועוצרים עם כללים לא מובנים, יש צורך בתכנית פשוטה המבוססת על היגיון אפידמיולוגי ושתזכה לאמון הציבור.
אנו קוראים לציבור: "שמרו על עצמכם ועל בריאות הציבור, הקפידו על ריחוק פיזי ועטיית מסכות, המשיכו להיות פעילים והקשיבו להנחיות צוותי הבריאות".

בתמונה: יו"ר האיגוד פרופ' חגי לוין (משמאל) והיו"ר לשעבר פרופ' נדב דוידוביץ' (מימין)

הערת המערכת: למעשה, אם אנו מבינים נכון את הקריאה החשובה של האיגוד, אפשר להסתפק באיסור התקהלויות (10 אנשים בחלל סגור ו-20 במקום פתוח) , ללא הגבלות תנועה עם החרגות מסובכות ומצחיקות (קניית לולב, תקיעת שופר וכד').  ע"פ האיגוד, כף ניתן להבין, האפקטיביות מבחינת מניעת הדבקה עשויה להיות לא פחות טובה, כשמאידך ההיענות והנכונות של הציבור לקיים ההנחיות תהיה אף גבוהה יותר, ובמחיר חברתי/כלכלי/נפשי קטן יותר.  אנחנו בעד עם הוספת דגש של שמירה אקטיבית על הקבוצות בסיכון גבוה. 

ממליצים לכם לעיין גם במאמרה החשוב של ד"ר ענת וידר המסבירה מדוע סגר אינו הפתרון הנכון .

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<