חדשות

שינויי אקלים עלולים להביא לעליה בסיכון למחלות זיהומיות (מתוך אתר Medscape)

16/11/2020

 

במהלך הכנס השנתי מטעם ה-American Academy of Pediatrics הסבירו מומחים כי אחת הסיבות העיקריות בגינן יש להתייחס בכובד ראש לסוגיית שינוי האקלים היא ההשפעה השלילית של שינויים אלו על המצב הבריאותי של הילדים והסיכון למחלות זיהומיות.

 

המומחים מסבירים כי שינויי האקלים עשויים להשפיע על רופאים במקצועות שונים, אך הרושם הוא כי הדבר נוגע במיוחד לרופאי ילדים. הם קוראים להתכונן להתמודדות עם ההשלכות הקליניות הנובעות משינויי אקלים לאחר אסון טבע ולתמוך בשינויים אשר יובילו להאטת שינויי האקלים ברחבי העולם.

 

לשינויי האקלים השפעה נרחבת על בריאות האדם, החל מהעליה בטמפרטורה העולמית המובילה לגלי חום קיצוניים וממושכים העלולים להוביל למקרי תמותה עקב מכת חום או מקרי תחלואה שונים, דרך שינויים באיכות האוויר העלולים להשפיע על דפוסי מזג האוויר, כמות אבקנים וזיהום אוויר, עם עליה בסיכון לאסתמה, אלרגיות ומחלות לב וריאות. עליית גובה הים, הוריקנים המופיעים בתדירות גבוהה יותר ומשקעים קיצוניים עשויים להוביל לזיהום המים והרס תשתיות חיוניות.

 

שינויי האקלים עלולים גם להוביל לעליה בסיכון לזיהומי Borrelia burgdorferi, הגורם למחלת ליים, המועבר ע"י קרציות.

 

אסונות טבע מהווים סכנה מיידית לבני משפחה ובעלי השפעות משמעותיות על הבריאות הנפשית, אך תנאי מזג אוויר קיצוניים, דוגמת הוריקנים והצפות, עשויים גם להשפיע על הסיכון למחלות זיהומיות, בפרט בילדים. אלו עלולים להוביל למעבר של מים מלוחים, מים מתוקים או אורגניזמים באדמה למזון ולמי השתייה.

 

במהלך הוריקן קטרינה תועדו שישה מקרים של כולירה, כמו גם מקרים אחרים של זיהומים בנגיפי Norovirus, Escherichia coli, סלמונלה ושפעת.

 

לכולם חשיבות רבה בשינויי האקלים, החל מנקיטת אמצעים בכדי להתכונן לקראת שינויים אלו. יש להכיר את הסיכון לזיהומים הללו וללמוד מה צפוי במקרים אלו. ניתן גם לערוך שינויים בחיים האישיים, למרות שמדובר בצעד קטן, הקפדה על אמצעים השומרים על הסביבה עשויה להיות בעלת השלכות משמעותיות.

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<