חדשות

מנהלי בתי''ח הציבוריים יקימו אוהל מחאה מול משרד האוצר, ד''ר ברנבוים, מנכ''ל ביה''ח הציבורי אסותא אשדוד קורא למפלגות להעמיד מצב מערכת הבריאות בראש סדרי העדיפויות

16/01/2021

מאת מערכת אי-מד

ע"פ הודעת מטה המאבק של בתי החולים הציבוריים,  מנהלי בתי החולים הציבוריים יקימו מחר (17/1)  ב-10:00 מאהל מחאה מול משרד האוצר בירושלים.

מנהלי בתי החולים הדסה, שערי צדק, לניאדו, מעייני הישועה ושלושת בתי החולים בנצרת- האנגלי, הצרפתי והמשפחה הקדושה יקימו מחר בשעה 10:00 מאהל מחאה מול משרד האוצר בירושלים.

7 בתי החולים הציבוריים עומדים על סף קריסה כלכלית בשל אפליה תקציבית מול בתי החולים הממשלתיים.

בשעה 11:00 יערכו מנהלי בתי החולים הצהרה משותפת במאהל המחאה

בתוך כך פונה מנכ"ל ביה"ח הציבורי אסותא אשדוד, ד"ר ארז ברנבוים  למנהיגי המפלגות המתמודדות בבחירות הבאות בקריאה להציב את מערכת הבריאות בראש סדרי העדיפויות. להלן הודעת המרכז הרפואי אסותא אשדוד:

 "העמידו את נושא שיקום מערכת הבריאות בראש סדר העדיפויות והתחייבו לעסוק בו לאחר הבחירות ולאחר כינון הממשלה"
 מכתב לכל ראשי המפלגות ששיגר הערב ברנבוים הוא כותב כך:
"מכובדי,
אני פונה אליך בבקשה להעמיד את קידום מערכת הבריאות כאחד הנושאים המרכזיים בסדר היום של מפלגתך במערכת הבחירות הקרבה. 
על סדר יומה של מדינת ישראל כיום נושאים הרי גורל שאין להמעיט בחשיבותם – המאבק במגפת הקורונה, המשבר הכלכלי שבא בעקבותיה, השסע החברתי וכמובן, המצב המדיני ביטחוני.  ועם זאת, בצד כל אלה, יש צורך דחוף לשקם ולקדם את  מערכת הבריאות הציבורית במדינת ישראל על כל זרועותיה – בראש ובראשונה, בפריפריה.   
במאבק בקורונה השכילה מערכת הבריאות להתגייס, כדי להעניק את כל השירותים שנדרשה להם ובכלל זה, התאמת מערכות האשפוז לקליטת החולים ומתן החיסונים לאוכלוסייה כולה. אולם, בצד ההערכה הרבה למערכת ולצוותי הבריאות, אי אפשר להתעלם מחולשותיה של המערכת: מחסור חמור ברופאים, מחסור בתקני התמחות לרופאים צעירים, שעות עבודה רבות ובלתי סבירות, מחסור במיטות אשפוז ומחסור במחלקות וברופאים מומחים בפריפריה.
לצורך הטיפול בחולי הקורונה נאלצו בתי חולים להסב מחלקות אשפוז למחלקות קורונה, דבר שפגע בטיפול הניתן לחולים ומנע לעתים את מתן הטיפול הרפואי הנדרש להם. 
אני פונה אליך אפוא בבקשה להציב את הנושא הזה – שיקום מערכת הבריאות -  במקום גבוה ביעדים של מפלגתך ולהתחייב לעסוק בו לאחר הבחירות ולאחר כינון הממשלה. כמו ראשי מערכת הבריאות, גם אני מאמין כי אנחנו עושים את הצעדים הנדרשים למאבק יעיל במגפה וכי התחלואה אכן תפחת בהדרגה. ועם זאת, גם כאשר יסתיים, כמקווה,  הקרב בקורונה, המאבק לייצוב מערכת הבריאות ימשיך"

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<