חדשות

אלימות ברשת מלווה בסיכון מוגבר למחשבות ומעשים אובדניים (מתוך כנס ה-APA)

14/05/2021

 

אלימות ברשת מצד מתבגרים מלווה בסיכון מוגבר למחשבות אובדניות ומעשים אובדניים, כך עולה מתוצאות מחקר חדש שפורסמו במהלך הכנס השנתי מטעם ה-American Psychiatric Association.

 

החוקרים בחנו את שיעורי ההימצאות של אלימות ברשת ואת הקשר עם מחשבות אובדניות, פגיעה עצמית וניסיונות אובדניים. הם זיהו 433 מאמרים בספרות הרפואית ובחנו 64 מאמרים רלבנטיים, מהם 16 נכללו בסקירת הנוכחית. החיפוש התמקד בילדים ומתבגרים בגילאי 11-18 שנים שחוו אלימות ברשת.

 

16 המאמרים הנבחרים כללו 96,183 משתתפים; שיעורי ההימצאות הכוללים של אלימות ברשת עמדו על 8.9%. החוקרים מציינים כי השימוש המוגבר ברשת החברתית במהלך מגפת הקורונה ככל הנראה הוביל לעליה בסיכון לאלימות ברשת.  

 

מהנתונים עלה כי ילדים ומתבגרים שהוטרדו ברשת היו גם בסיכון מוגבר להתנהגות עם פגיעה בעצמית (שלושה מחקרים: יחס סיכויים של 35.08, p<0.0001) וניסיון אובדני (שבעה מחקרים: יחס סיכויים של 7.84, p<0.0001).

 

החוקרים קוראים להשלים מחקרים נוספים בנושא ולזהות גישות חדשות לזיהוי אלימות ברשת ודרכים להתערב במצבים אלו.

 

מטה האנליזה הנוכחית תומכת בסברה שהייתה קימת זמן ותמכה בקשר ההדוק בין אלימות ברשת ואובדנות ותומכת בהשלמת בדיקות סקר לאלימות ברשת מצד מומחים בבריאות הנפש ורופאים ראשוניים, כולל רופאי ילדים ורופאי משפחה.

 

מתוך כנס ה-APA

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<