אתרים מומלצים

הסכם בין 3 קופות חולים לבין חטיבת המרכזים הרפואיים של משרד הבריאות (הודעת משה''ב)

15/06/2017

להלן הודעת משה''ב :

חטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים (אשר הוקמה במשרד הבריאות והינה הבעלים והגוף המנהל של 24 מרכזים הרפואיים הממשלתיים) מקיימת בחודשים האחרונים משא ומתן מרכזי עם ארבעת קופות החולים לצורך חתימה על הסכמי התחשבנות לשלוש השנים הקרובות בבתי החולים הכלליים והגריאטריים.

 

אנחנו שמחים לעדכן שבימים האחרונים נחתמו הסכמי התחשבנות עם שלוש קופות חולים -  שירותי בריאות כללית, מכבי שירותי בריאות וקופת חולים לאומית.

 

ההסכם עם הקופות מהווה מהלך אדיר בהתייחס למערכת הבריאות בישראל בכך שתשפר את המענה שניתן למבוטחים במרכזים הרפואיים הממשלתיים ויאפשר ממשק עבודה משתף יותר עם קופות אלו ושירות טוב יותר לאזרח על ידי הרחבת אפשרויות הבחירה ושמירה על רצף הטיפול.

 

חידוש נוסף וחשוב הוא שלראשונה, יכללו הסכמים אלה, מעבר לסעיפים הכלכליים גם סעיפים רפואיים טהורים שמטרתם שיפור השירות הרפואי שניתן למטופלים ברצף הטיפולי שבין בתי החולים לקופות החולים וזאת מתוך ראיית המטופל במרכז מוטיב מרכזי במדיניות משרד הבריאות.

 

חשוב לציין שהמשא ומתן מתקיים באמצעות צוותים שמינתה החטיבה וכללו נציגים מבתי החולים ואנשי החטיבה.

 

שר הבריאות הרב יעקב ליצמן בירך: ״אני שמח שהקופות ובתי החולים בעבודה משותפת עם החטיבה הגיעו להסכמה ואני שמח שההסכם נחתם. עדיין לא נאמרה המילה האחרונה ובעז״ה גם נחתום על ההסכם עם הקופה הרביעית".

 

משה בר סימן טוב מנכ"ל המשרד הוסיף: "מברך את החטיבה הממשלתית לבתי חולים על פעולה אפקטיבית בשיתוף פעולה מלא עם הקופות שמהווה דוגמא לערך המוסף של החטיבה".

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<