חדשות

טבע מואשמת בתיאום וניפוח מחירים של תרופות גנריות בארה''ב בהיקף של מילארדי דולרים (דהמרקר)

13/05/2019

מאת מערכת אי-מד

מדיווח בדהמרקר עולה שעל פי כתב תביעה שהוגש כנגד טבע על ידי 40 מדינות בארה"ב , כאשר במקביל מתנהלת גם חקירה של רשות ההגבלים העסקיים האמריקאית, טבע ביצעה עבירות של תאום וניפוח מחירי תרופות גנריות בשיתוף חברות נוספות במהלך 2015-2013.

מהדיווח עולה שמדובר בניפוח מחירים של יותר מ-100 תרופות בשיעור של עד פי 10 מהמחיר שהיה אמור להתקיים במצב תחרות. בנוסף בוצעו תאומי מחירים ל- 86 תרופות נוספות.  לדברי התובע הכללי של מדינת קונטיקט היקף ההונאה מסתכם במיליארדי דולרים.

 

בכתבה בדהמרקר מציינת רוני לינדר שככל הנראה בשל מבנה ותנאי שוק שונים, סוג של קנוניה כזו לא יכול היה להתרחש, בעיקר הודות לכוח הרכישה החזק של קופות החולים, שכולל גם את היכולת לבצע יבוא ישיר מחו"ל. 

 

לכתבה בדהמרקר 

 

הערכת המערכת: יש לקוות אכן שבארץ אפשרות זו של תיאומי מחירים בין מתחרים גנריים תהיה פחות סבירה, אם כי יש לציין , וזאת גם מניסיון העבר, שאין לשלול אפשרות זו לחלוטין... משום מה, דווקא בתחום הביו-סימיליאר נראה שישראל מתקדמת פחות ממדינות מערביות אחרות במימוש פוטנציאל החיסכון . בהקשר זה ראו הריאיון שקיימנו עם ד"ר רוני גל, אנליסט פארמה בכיר מארה"ב ואחד המומחים המובילים בתחום הביוסימיליאר.

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<