חדשות

פרוייקט 'פסיפס' לקידום מחקר רפואי גנומי בראשות ד''ר יעל וילה יוצא לדרך

14/06/2019

הודעת משרד הבריאות

בתאריך 12/6/19 נכנסה רשמית לתפקיד מנהלת מיזם ׳פסיפס׳ ד״ר יעל וילה. 

ד״ר וילה (בתמונה)  תוביל את הקמת התשתית הלאומית למחקר על בסיס מידע רפואי גנומי וקליני. התשתית מיועדת לשמש את החוקרים הן מהאקדמיה, הן ממערכת הבריאות והן מהתעשייה. המהלך הוא חלק מהמאמץ הממשלתי להפוך את עולם הבריאות הדיגיטלית למנוע צמיחה. 

ד"ר יעל וילה שימשה בתפקידה האחרון סגנית נשיא בחברת סיסקו העולמית ומנהלת מרכז המחקר והפיתוח של החברה בירושלים.

לוילה שלושה תארים אקדמיים מאוניברסיטת תל אביב: תואר ראשון בסטטיסטיקה ומדעי המחשב, תואר שני בסטטיסטיקה יישומית ודוקטורט בסטטיסטיקה. היא מומחית באבטחת מידע וסייבר, הונאה פיננסית, בריאות דיגיטלית, ביג דאטה ומדע נתונים. כיהנה בעבר כמנכ"לית ומנהלת הטכנולוגיה של מרכז המצוינות של EMC.

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן בירך ואמר שכניסתה תצעיד את המיזם קדימה ותממש את הפוטניצאל האדיר שגלום בתחום.

השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל, האמונה על המטה הלאומי ישראל דיגיטלית: "המטה הלאומי ישראל דיגיטלית שבמשרד לשוויון חברתי מוביל את מהפכת הדיגיטציה של ישראל. 

מרכיב חשוב במהפכה הזאת הוא יצירת הבריאות הדיגיטלית כמנוע צמיחה למשק הישראלי, ומיזם פסיפס הוא נדבך משמעותי בתהליך. אנו רואים בפסיפס פרויקט דגל בעל פוטנציאל עצום למשק והחברה בישראל. לאזרחינו מגיעה רפואה מתקדמת ומותאמת אישית, פסיפס יסייע בהגשמת המטרה. בטוחני, כי ד"ר וילה, על הרקורד המרשים ויכולותיה הגבוהות, תוכל להוביל את המהפכה החשובה הזאת. אנו במטה ישראל דיגיטלית נסייע לה בכל אשר יידרש".

מנכל משרד הבריאות משה בר סימן טוב הוסיף: ״אני שמח שמנהלת עם רקורד והצלחות מוכחות במגזר הפרטי מגיעה לתפקיד הקריטי הזה במערכת הציבורית. מיזם פסיפס הינו אחד מאבני היסוד במהפכת הבריאות הדיגיטלית שאנחנו מובילים ואין לי ספק שד״ר וילה תשכיל למנף את יתרונותיה של ישראל להצלחה בריאותית וכלכלית לאומית.״

ד״ר עמי אפלבוים המדען הראשי בירך גם הוא: ״זהו תחום משמעותי אשר יהווה מנוע צמיחה לשרותי הבריאות בישראל ולתעשייה הישראלית ויקדם משמעותית את המדע והכלכלה הישראלית.״

יו"ר ות"ת, פרופ' יפה זילברשץ: "פרוייקט פסיפס נועד לאפשר גישה של חוקרים למאגרים גנומיים וקליניים לשם קיום מחקר עדכני, מדוייק ומותאם אישית לקידום הרפואה בישראל. הפרוייקט מצטרף ליוזמות נוספות של ות"ת ואחרים לקידום מחקר בתחומי הרפואה המותאמת אישית".

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני