חדשות

מנכ''ל לניאדו: אם המדינה לא תעמוד בהתחייבויותיה באופן מיידי אז אין לנו תזרים חודשי כדי להעביר תשלום לספקים

24/06/2020

הודעת בי''ח לניאדו

נדב חן מנכ"ל בי"ח לניאדו בראיון לאיתי זילבר בתכנית השורה התחתונה בגל"צ:

המצב היום הוא שאין לנו מאיפה לשלם לשולמנים העצמאיים, שנלחמו לצידנו כתף אל כתף בגל הראשון.


 אם המדינה לא משלמת את ההתחייבויות שניתנו לנו לפיצוי על אובדן ההכנסות, עלויות כח האדם הנוסף והדרישה להגדיל הוצאות, פשוט אין לנו תזרים חודשי כדי להעביר תשלום לספקים.

אם לא יוזרמו כספים במידי, בסוף החודש הבא ניאלץ לצמצם שוב את התשלום לספקים, וזה יוביל לצערי  לצמצום פעילות קלינית במחלקות ומרפאות החוץ. כבר היום אנחנו מצמצמים מלאים  היות והספקים לא מוכנים לספק סחורה.

כל הגורמים, במשרדי האוצר והבריאות, מגלים אמפתיה. אבל יש ועדה שצריך לכנס ויש מסמך שצריך להיחתם, ויש קריטריון שצריך לגבש. אין לנו את הזמן הזה. כספים שיגיעו בעוד ארבעה או שלושה חודשים, יפגשו בתי חולים שנגרם להם נזק כבד.

הערת המערכת:  נראה שתמונת המצב הזו שמתאר מנכ''ל לניאדו קיימת בעוד בתי חולים, בעיקר עצמאיים. האתגר של שר הבריאות והמנכ"ל שרק נכנסו לתפקידם לאחרונה, מעבר להתמודדות עם המשך התפשטות הקורונה,  הוא גם להזרים במהירות משאבים למערכת הבריאות בכדי לאפשר המשך תפקוד תקין, במיוחד אם התפשטות הקורונה בשבועות האחרונים תתחיל גם לבוא לידי ביטוי בתחלואה קשה ואשפוזים. ובתוך כך דיווחנו היום גם על מצוקת המחלקות הפנימיות אשר עדיין נמצאים בתת תקינה של רופאים בהשוואה להמלצות ועדת טור כספא, וזהו ודאי עוד אתגר שהנהלת המשרד תצטרך להתמודד אתו , ומהר.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<