חדשות

בעקבות המשבר הכלכלי בבתי החולים הקופות יעבירו ב-2020 לבתי החולים את אותם הסכומים שהועברו ב-2019 על אף הירידה בצריכת שירותים אלקטיביים (דהמרקר)

24/07/2020

מאת מערכת אי-מד

ע"פ דיווח בדהמרקר, קופות החולים ייאלצו להעביר לבתי החולים השנה את אותו סכום שהועבר ב-2019, כ-18 מיליארד ש"ח, למרות ירידה חדה בהיקף צריכת שירותים ופרוצדורות אלקטיביות ב-2020, בגלל התפשטות הקורונה והוראות משרד הבריאות להפסיק פעילויות אלקטיביות,  וזאת בכדי למנוע קריסה כלכלית של בתי החולים.

במקביל תעריף האשפוזים בשל קורונה הועלה ובתי החולים יתוגמלו לפי ערך גבוה יותר מאשפוז רגיל.
בנוסף, אישר משרד האוצר מבחני תקצוב שיאפשרו פיצוי לבתי החולים בגין עליה בהוצאות הקשורות לקורונה כמו בדיקות מעבדה, שעות נוספות של משמרות ועוד.

בתגובה לידיעה זו טען מנכ"ל הדסה פרופ' רוטשטיין שהמשמעות היא מתן הנחה לקופות של כ-600 מיל' ש"ח, ושבמידה וההחלטה תיושם הדסה לא תוכל להמשיך לקלוט חולי קורונה ולבצע בדיקות עבור הקופות. 

הוא מוסיף:  "הדסה היתה במצב כלכלי קשה לפני הקורונה, ועם הקורונה -  ללא תקציבים ממשלתיים היא לא יכולה להתקיים. ההצעה הזאת משמעותה שאין הדסה".

כזכור התריעו מספר מנהלי בתי חולים על כך שבקרוב לא יהיו מסוגלים לשלם משכורות ואיגוד מנהלי בתי החולים הודיע כי הגרעון של בתי החולים ב-2020 יגיע לכמיליארד ש"ח.

ע"פ הכתבה התקציב הייעודי שהוגדר למאבק בקורונה בסך 10 מיליארד ש"ח כמעט ונוצל לחלוטין. התקציב הייעודי החדש אמור לגבות את ההחלטה להעלאת תקני רופאים ואחיות (בעיקר לפנימיות, מחלקות קורונה וטיפול נמרץ) לקראת החורף המתקרב, ובנוסף להעלאת מספר הבדיקות היומי לסד"ג של כ-60,000 .

לכתבה בדהמרקר

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<